• DYSK ZEWNĘTRZNY VERBATIM FINGERPRINT SECURE HDD 2TB 2.5" USB-C 3.0 GEN1 CZYTNIK LINII PAPILARNYCH

Symbol: Z29189
Brak towaru
770.93
770.93
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Brak towaru
EAN 23942536512
image

Omówienie

Zapewnienie bezpieczeństwa danych w transporcie to główna troska nie tylko wielu firm, lecz także indywidualnych użytkowników. Wyobraź sobie utratę osobistych plików na skutek pozostawienia dysku w pociągu lub taksówce i świadomość, że każdy może uzyskać do nich dostęp, ponieważ zostały zapisane na zwyczajnym dysku. Dysk twardy Fingerprint Secure wykorzystuje połączenie 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES i technologii biometrycznej, oferując kompletną ochronę informacji.
 

Wysoki poziom szyfrowania

256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES płynnie szyfruje wszystkie dane na dysku w czasie rzeczywistym Dysk spełnia wymogi RODO, gdyż w 100% jest bezpiecznie zaszyfrowany. Wbudowany system rozpoznawania linii papilarnych umożliwia dostęp maksymalnie ośmiu upoważnionym użytkownikom i jednemu administratorowi, który dostęp do urządzenia uzyskuje podając hasło. Dysk nie zapisuje haseł na komputerze ani w pamięci ulotnej systemu, dzięki czemu jest to rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze od szyfrowania programowego. Poza tym w przypadku dostania się w niepowołane ręce dysk twardy usuwa wszystkie dane po powtórnych nieudanych próbach wprowadzenia hasła.

Przyjazny dla użytkownika

Łatwe w użyciu oprogramowanie umożliwia rejestrację do ośmiu użytkowników i zapisanie ich odcisków palców. Po skonfigurowaniu tacy użytkownicy mogą blokować i odblokowywać urządzenie po prostu za pomocą zarejestrowanego odcisku palca. Wystarczy podłączyć urządzenie Fingerprint Secure do komputera PC i delikatnie przyłożyć palec do czujnika. Jeśli odcisk palca zostanie rozpoznany, bezpieczny dysk twardy zostanie odblokowany i zaświeci się zielona kontrolka LED na urządzeniu. Dostęp do dysku twardego można również uzyskać za pomocą hasła administratora.

Szeroka kompatybilność

Dysk jest zgodny z systemami operacyjnymi PC i Mac i wyposażony w interfejs USB 3.1 GEN 1 ze złączem USB-C w celu zapewnienia bardzo dużych szybkości transmisji danych*. Zestaw zawiera przewód USB-C do USB-A, jak również adapter USB-C umożliwiający podłączenie do wielu różnych urządzeń. Po zarejestrowaniu odcisku palca dysk można również podłączyć do telewizora, co jest niemożliwe w przypadku dysków z normalnym szyfrowaniem.

image
image

Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych

W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa z dyskiem dostarczane jest oprogramowanie Nero Backup, za pomocą którego można łatwo i w dowolnym momencie wykonać kopię zapasową wszystkich plików, folderów i napędów znajdujących się w komputerze lub laptopie. Możliwe jest również zaplanowanie automatycznego wykonywania kopii zapasowych na wybrany czas, dzięki czemu kopie zapasowe będą tworzone regularnie! Oprogramowanie Nero Backup jest zgodne z systemami Windows Vista, Windows 7, Windows 8 i Windows 10 (nie jest zgodne z systemami operacyjnymi Mac).

Szczegóły produktu

- Przenośny dysk twardy USB-CTM z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, uniemożliwiającym dostęp do danych nieupoważnionym użytkownikom

- Dostęp dzięki odciskowi palca upoważnionego użytkownika

- Obowiązkowe 100% 256-bitowe wysokiej klasy szyfrowanie sprzętowe AES

- Do ośmiu upoważnionych użytkowników plus jeden administrator (hasło)

- Przechowuj i przenoś poufne dane, korzystając z ochrony przed utratą lub atakiem hackerów

- Obsługuje tryb pracy USB Super-speed (5 Gb/s)

- Przewód USB-CTM - USB-A i adapter USB-CTM

- Program do tworzenia kopii zapasowych Nero w zestawie

Wymagania systemowe

PC:

- Co najmniej procesor Intel Pentium II/50 MHz, 64 MB RAM

- Windows 10, 8, 7

MAC:

- Co najmniej procesor Apple G, 64 MB RAM

- Mac OS 9.1, 9.2, 10.1.5, 10.2, 10.3

*w celu uzyskania optymalnego działania dysk musi być podłączony do sterownika hosta USB 3.1 GEN 1

Dane techniczne

- Zasilanie: Z magistrali przez przewód USB

- Interfejs: USB 3.1 GEN 1

- Materiał obudowy: Aluminium i tworzywo sztuczne

- Kontrolka LED: Zablokowany / Odblokowany

- Masa produktu: 1 TB 156 g / 2 TB 182 g

- Wymiary: 126mm x 81mm x 16,5mm (dł. x szer. x wys.)

- Temperatura podczas pracy: Od 5°C do 50°C

- Temperatura podczas przechowywania: Od -40°C do 70°C

- Wilgotność podczas pracy: Od 5 do 90%, bez kondensacji

Zawartość opakowania

- Dysk twardy Verbatim Fingerprint Secure


- Program do tworzenia kopii zapasowych Nero

- Przewód USB-CTM - USB-A (z adapterem USB-CTM)


- Krótka instrukcja instalacji

- Podręcznik użytkownika (zapisany na dysku)

image