• MEDIA KONWERTER PLANET IGTP-802T 1000BASE-X->1000BASE-T POE+ PRZEMYSŁOWY

Symbol: Z28011
Brak towaru
921.35
921.35
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność Brak towaru
EAN 4711213686955
Przemysłowe, Gigabitowe konwertery mediów z serii produktów PLANET IGTP-80xT łączą funkcje konwersji mediów Ethernet oraz funkcje injectora PoE+ 802.3at dostarczając tym samym 30W mocy oraz wysoką prędkości transmisji danych do podłączonych urządzeń, wymagających stabilnego zasilania z racji ulokowania w oddalonych / zdalnych lokacjach. Optyczny port Uplink 1000BASE-X tych konwerterów zapewnia szybkie i stabilne przesyłanie danych do infrastruktury sieciowej, z dużej odległości. Specjalny i wygodny system zasilania produktów serii IGTP-80xT obsługuje wejście zasilania 12 ~ 48V DC lub wejście zasilania 24V AC dla zasilaczy redundantnych, czyniąc kwestię zasilania tego sprzętu bardziej elastyczną. Dzięki możliwości pracy w ekstremalnych warunkach, gdzie temperatury wahają się od -40 do 75 stopni C, oraz swojej metalowej obudowie o standardzie ochrony IP30, produkty serii IGTP-80xT mogą być z powodzeniem umieszczone w prawie każdej infrastrukturze sieciowej wymagającej pracy w bardzo trudnych warunkach.
image
image
Dostępność łącza optycznego - większy zasięg wdrożenia do topologii sieciowej Standardowy maks. dystans transmisji danych / zasilania pomiędzy konwerterem a podłączonym do niego urządzeniem to 100m (za pomocą kompatybilnego kabla Ethernet). Aby znacznie wydłużyć możliwość podłączenia oddalonego produktu PoE do konwertera, wyposażono go w interfejs optyczny / światłowodowy. Typy dostępnych złącz konwerterów optycznych serii IGTP-80xT są następujące: • IGTP-802T: złącze optyczne SC, obsługa transmisji jednomodowej 1000BASE-SX na dystansie do 550m. • IGTP-802TS: złącze optyczne SC, obsługa transmisji jednomodowej 1000BASE-LX na dystansie do 10km. • IGTP-805AT: slot SFP, obsługa modułów SFP jedno-/wielomodowych 100BASE-FX/1000BASE-X na dystansie do 120km (W zależności od wykorzystanej wkładki / modułu SFP). Pomimo obsługi długodystansowych połączeń światłowodowych, seria konwerterów IGTP-80xT nadal utrzymuje wysoką wydajność transmisji danych - nawet 1000 Mbps. Produkty wykorzystują architekturę przełączania danych Store and Forward, są również wyposażone w funkcje zapobiegające utracie pakietów - IEEE 802.3x Flow Control oraz LFP (Link Fault Passthrough). Włączyć lub wyłączyć je można za pomocą przełącznika DIP. Wydajne, proste w instalacji rozwiązanie zasilania PoE Zgodnie ze standardem PoE IEEE 802.3at, produkty rodziny IGTP-80xT zapewniają aż do 30W mocy wyjściowej PoE+, co jest dwukrotnie wyższą wartością wcześniejszego standardu 802.3af. Oczywiście rzecz biorąc, produkt jest również kompatybilny wstecz ze standardami 802.3af PoE, aby umożliwić użytkownikom jeszcze elastyczniejsze wdrożenie urządzeń PoE starszej / nowszej generacji, bez potrzeby instalacji / konfiguracji oprogramowania lub sterowników - pełna obsługa Plug and Play. Użytkownik produktu serii IGTP-80xT wykorzystując transmisję danych i zasilania po jednym kablu Ethernet dla danego urządzenia, może skutecznie zmniejszyć ilość potrzebnych kabli i całkowicie wyeliminować potrzebę instalacji dodatkowych gniazdek elektrycznych na ścianie, suficie lub w innych niedostępnych wcześniej miejscach, tylko po to, aby daleko oddalone urządzenie sieciowe działało sprawnie. Wygodny oraz niezawodny system zasilania Aby ułatwić korzystanie z zasilania PoE+ w standardzie 802.3at przy użyciu powszechnie stosowanego wejścia zasilania 12~48V DC lub 24V AC, do zastosowań w transporcie i na poziomie przemysłowym, urządzenie serii IGTP-80xT wykorzystuje technologię zwiększenia zasilania z 12~48V do aż 52V DC, co ma na celu rozwiązania problemu źródeł zasilania, bez użycia specjalnych zasilaczy. Co więcej, szeroki zakres obsługiwanych napięć jest odpowiedni do zastosowania na całym świecie, zwłaszcza do wymagających zastosowań, gdzie potrzebne są podwójne lub zapasowe wejścia zasilania. Wytrzymała konstrukcja produktu przeznaczona dla przemysłowych sieci PoE Seria produktów IGTP-80xT została specjalnie zaprojektowana z użyciem trwałych komponentów i wytrzymałą, metalową obudową, aby móc pracować niezawodnie w trudnych dla elektroniki oraz wymagających pogodowo środowiskach, takich jak podłogi czy szafki rozdzielcze na ulicy. Urządzenie serii IGTP-80xT jest wyposażone w kompaktową obudowę z standardem ochrony IP30, która umożliwia wydajne wykorzystanie przestrzeni, dzięki możliwości instalacji na szynach DIN, jak i na ścianach. Tak solidnie przygotowany produkt PoE - z serii IGTP-80xT idealnie nadaje się dla ISP (dostawców usług internetowych), kampusów uniwersyteckich oraz przestrzeni publicznych do wdrożenia bezprzewodowych punktów dostępowych PoE, kamer IP lub telefonów IP w dowolnym, często odległym miejscu. Ponadto sprzęt może również pracować w miejscy, gdzie zakres wahań temperatur jest ekstremalny - od -40 do 75 stopni C. Podsumowują ten konwerter umieścić możemy prawie w każdym miejscy, gdzie zasięg sieci optycznej nam na to pozwoli.

Specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Interfejs Ethernet

1 x interfejs Ethernet 10/100/1000BASE-T, auto-negotiation, auto MDI/MDI-X, funkcja injectora PoE. Maks. Dystans transmisji - 100m.

Typ złącza optycznego 1000BASE-X

SC
 

Kompatybilne kable optyczne / światłowodowe

Wielomodowe: włókno optyczne 50/125µm lub 62.5/125µm

Maks. dystans transmisji optycznej

220m lub 550m

Długość fali optycznej

850nm
 

Moc sygnału optycznego

Maks. -4dBm
Min. -9.5dBm

Czułość odbiornika

-13.5dBm
 

Maks. moc wejściowa

-18dBm

Power Over Ethernet (PoE)

Standard PoE

IEEE 802.3af Power over Ethernet
IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus

Moc wyjściowa zasilania PoE

Na port RJ45 - 52V DC: 15.4W lub 30W

Typ zasilania PoE

End-span

Układ pin-ów zasilania

1/2(+), 3/6(-)

Całkowity budżet zasilania PoE

30W

Dane techniczne

Obsługiwana przepustowość

Po kablach Ethernet (skrętka):
10/20Mbps w trybie Half/Full duplex
100/200Mbps w trybie Half/Full duplex
1000/2000Mbps w trybie Full duplex

Po kablach optycznych:
200Mbps / 2000Mbps w trybie Full duplex

Kontrola przepływności pakietów

Back pressure - tryb Half Duplex
IEEE 802.3x Pause Frame - tryb Full Duplex

Maks. wielkość ramy pakietów Jumbo

9 000

Diody LED

System:

Zasilanie 1, Zasilanie 2, awaria zasilania (Zielona)
Interfejs optyczny 1000BASE-X: Łączenie / działanie (Zielona)
Interfejs Ethernet 10/100/1000BASE-T: Łączenie / działanie, 1000Mbps (Zielona)
Interfejs PoE: Zasilanie PoE w użyciu (Pomarańczowa)

Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.)

135 x 87 x 32 mm

Waga

510g

Wymogi zasilania wejścia

12 ~ 48V DC
24V AC

Zużycie energii

24V: 4.3W/ 14BTU, 48V: 4.8W / 16BTU (bez zasilania PoE)
24V: 33W / 112BTU, 48V: 31W/ 105BTU (z pełną mocą zasilania PoE)

Przełącznik DIP funkcji Link Fault Pass-through (LFPT)

Włącz / Wyłącz

Obudowa

Metalowa, standard IP30

Montaż

Uchwyt do montażu naściennego, zestaw do montażu na szynach DIN

Odporność na wyładowania statyczne

6KV DC

Alarm

Posiada jedno wyjście przekaźnikowe w przypadku awarii zasilania

Zdolność przenoszenia prądu przekaźnika alarmowego: 1A przy zasilaniu DC 24V

Obsługiwane kable sieciowe

Kable Ethernet 10/100/1000BASE-T:
2-żyłowa skrętka, UTP, kat. 3, 4, 5, 5e, 6 (do 100m)
EIA/TIA-568 100-ohm STP (do 100m)

Kable światłowodowe 100BASE-FX/1000BASE-SX/LX:
Wielomodowe: 50/125µm lub 62.5/125µm
Jendomodowe: 9/125µm

Standardy

Zgodność z regulacjami

FCC Part 15 Class A, CE

Zgodność ze standardami

IEEE 802.3 Ethernet
IEEE 802.3u Fast Ethernet
IEEE 802.3ab Gigabit Ethernet
IEEE 802.3z Gigabit Ethernet over Fiber Optic
IEEE 802.3x Flow Control
IEEE 802.3af Power over Ethernet
IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus

Test stabilności

IEC60068-2-32 (Upadek)

IEC60068-2-27 (Wstrząsy)

IEC60068-2-6 (Wibracje)

Warunki pracy

Temperatura

Robocza: -40~75 stopni C
Składowania: -40~85 stopni C

Wilgotność

Robocza:5~90%

Składowania: 5~90% (bez kondensacji)