• MEDIA KONWERTER PLANET VC-202A VDSL2 100MB/S 1X 100BASE-TX 1X BNC

Symbol: Z24297
Brak towaru
413.61
413.61
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Brak towaru
EAN 4711213687235
Konwerter VC-202A jest wysokowydajnym urządzeniem Ethernet-over-Coaxial konwertującym sygnały pomiędzy skrętką (UTP) oraz współosiowym kablem coaxial. Ta technologia pozwala na absolutnie największą prędkość przesyłania pakietów za pośrednictwem istniejącej sieci zbudowanej w oparciu o kable typu coaxial, bez potrzeby prowadzenia nowego okablowania.

Zwiększenie zasięgu sieci Ethernet poprzez kabel coaxial

Po stronie skrętki UTP, konwerter VC-202A wykorzystuje modularne łącze EIA / TIA 568 RJ45 obsługujące kable kategorii 5/5e lub wyższej i pozwala na przesyłanie danych na odległość do 100 metrów. Po stronie kabla coaxial, VC-202A wykorzystuje łącze BNC obsługujące okablowanie 50/75ohm pozwalając na przesyłanie danych na odległość do 3km. Urządzenie jest idealne do przesyłania danych Ethernet poprzez kabel coaxial na większe odległości, niż umożliwia to skrętka.

Oszczędność / Szybka przebudowa do w pełni cyfrowej sieci IP

Konwerter PLANET VC-202A umożliwia szybką wymianę i bezproblemową migrację z istniejących systemów analogowych do systemów w pełni cyfrowych. Na przykład:

- TV kablowa do IPTV
- System kamer analogowych do kamer IP
- Systemy Digital Signage

VC-202A łączy posiada port BNC pozwalający na transmisję pakietów Ethernet poprzez najpowszechniej stosowane okablowanie typu coaxial. Właśnie dlatego, urządzenie jest doskonałe do aktualizacji starych urządzeń analogowych do opartych na technologii IP - praktycznie każdy budynek posiada okablowanie coaxial, które można wykorzystać do transmisji danych do i z Internetu, a dostęp do sieci może być współdzielony na większym obszarze przy minimalnych nakładach finansowych. Wykorzystanie istniejącego okablowania, zamiast prowadzenia nowego znacznie ogranicza koszty i ułatwia instalację.

Łatwa instalacja

Konwerter umożliwia ustawienie trybu pracy - tryb CPE przeznaczony do pracy po stronie klienta oraz CO używany po stronie centralnej (CO). Konwerter jest urządzeniem typu "plug and play", nie ma potrzeby konfiguracji ani instalowania oprogramowania, ponadto jest w pełni zgodny z wieloma protokołami sieciowymi. Co więcej, diagnostyczne diody LED na przednim panelu pozwalają na łatwe sprawdzenie stanu urządzenia, portów i całego systemu.

Wysoka przepustowość do użytkownika i do sieci

VC-202A korzysta z symetrycznej i asymetrycznej transmisji danych do sieci i do użytkownika. Transmisja symetryczna (Plan 997) oferuje transfer danych z tą samą prędkością do i od użytkownika. Z kolei transmisja asymetryczna (Plan 998) oferuje wyższą jakość transmisji na niewielkich odległościach po stronie centralnej (CO). Generalne VC-201A w trybie symetrycznym oferuje lepszą wydajność transmisji do sieci, a w trybie asymetrycznym lepszą wydajność do użytkownika.