• SWITCH PLANET FGSW-1816HPS 16X 100TX POE/2X GIGABIT TP/SFP WEB SMART FAST ETHERNET

Symbol: Z23961
Brak towaru
1535.58
1535.58
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605280129
Idealne rozwiązanie do sieci monitoringu IP FGSW-1816HPS nadaje się szczególnie do coraz bardziej popularnych systemów monitoringu IP. Jest to switch z centralnym systemem zarządzania dystrybucją zasilania do kamer IP oraz innych urządzeń monitorujących, który zapewnia też inteligentne funkcje PoE oraz 16 portów 10/100Base-TX 802.3at PoE+ o mocy 30 W i 2 interfejsy Gigabit TP/SFP Combo umożliwiające przesyłanie dużej ilości danych.
Doskonale zintegrowane rozwiązanie dla kamer IP oraz rejestratorów NVR W odróżnieniu od innych przemysłowych switchy, przeznaczonych do systemów monitoringu, które zawierają zazwyczaj 12 lub 24 porty PoE, FGSW-1816HPS został wyposażony w 16 portów 802.3at PoE+ do obsługi średnich i dużych systemów nadzoru, przy zachowaniu niskiej ceny. Dzięki zdolności do obsługi ruchu sieciowego na poziomie 7,2 Gb/s i budżetowi zasilania PoE wynoszącemu 220 W, materiały nagrane przez 16 podłączonych kamer IP z PoE mogą zostać zapisane na 8/16/32 kanałowym rejestratorze NVR, zapewniając ciągłe działanie systemu monitoringu. Przykładowo jeden switch FGSW-1816HPS może być połączony z 16 kanałowym rejestratorem NVR i 16 kamerami IP tworząc zestaw, który pozwoli na monitorowanie danego obszaru zdalnie w sieci LAN i lokalnie przez Internet.
Inteligentny wskaźnik LED wskazujący wykorzystanie PoE w czasie rzeczywistym FGSW-1816HPS pomaga użytkownikom łatwo i skutecznie sprawdzić bieżące wykorzystanie zasilania PoE za pomocą inteligentnego wskaźnika LED. Znajduje się on na przednim panelu urządzenia i zawiera diody, wskazujące 50 W, 100 W, 150 W, oraz 190 W wykorzystanie zasilania PoE.
Harmonogram PoE, który zapewnia oszczędność energii Poza wykorzystywaniem w sieciach monitoringu IP, FGSW-1816HPS może być używany do stworzenia dowolnej sieci PoE, w tym sieci VoIP oraz bezprzewodowych sieci LAN. Zgodnie z panującym na całym świecie trendem oszczędzania energii i ochrony środowiska, FGSW-1816HPS może skutecznie kontrolować bieżące zużycie energii. Funkcja "Harmonogram PoE" umożliwia włączenie lub wyłączenie zasilania PoE w każdym z portów oddzielnie w ustalonych odstępach czasu, co czyni tą funkcję skutecznym narzędziem do oszczędzania energii oraz pieniędzy.
Solidne funkcje warstwy 2 FGSW-1816HPS obsługuje zaawansowane funkcje, takie jak dynamic link port aggregation (LACP), protokół Spanning Tree (STP), IGMP Snooping v1, v2, kontrolę pasma oraz kontrolę bezpieczeństwa w warstwie 2 i warstwie 4. Urządzenie wspiera również IEEE 802.1Q VLAN, port-based VLAN oraz MTU VLAN. Maksymalna ilość dozwolonych grup VLAN wynosi 32. Agregacja portów pozwala na funkcjonowanie szybkich magistral, poprzez połączenie wielu portów. Urządzenie oferuje też funkcje zapobieganiu awarii łącza. Elastyczne i rozszerzalne rozwiązanie FGSW-1816HPS oferuje 2 dodatkowe Gigabitowe interfejsy TP / SFP Combo 10/100/1000Base-T RJ-45, aby umożliwić podłączenie różnych urządzeń do sieci monitoringu, np. rejestratorów NVR, serwerów Video Streaming lub dysków NAS. Dzięki slotom SFP dual-speed możliwe jest również podłączenie transceivera światłowodowego 1000Base-SX/LX SFP (Smart Form-factor Pluggable), który pozwala na łączność z siecią szkieletową i centrum monitoringu w odległej lokalizacji. Odległość może wynosić od 550 m do 2 km (światłowód multi-mode) lub nawet 10/20/30/40/50/70/120 km (światłowód single-mode lub WDM). To rozwiązanie umożliwia stosowanie switcha w centrach danych przedsiębiorstw.
Porty RJ45 10/100Mbps 16 x port RJ45 10/100Base-TX Auto-MDI/MDI-X
Porty RJ45 1000Mbps 2 x port RJ45 10/100/1000Base-T Auto-MDI/MDI-X
Interfejs SFP/mini-GBIC 2 sloty SFP 1000Base-X SFP (Port od 17 do 18)
Architektura przełącznika Store-and-Forward
Przepustowość matrycy 7.2Gbps / non-blocking
Wydajność przełącznika 5.35Mpps przy 64 bajtach
Tabela adresów MAC 4 000, Automatyczne badanie i starzenie się adresów MAC
Bufor danych 2.75Mb, wbudowana pamięć buforów pakietów
Kontrola przepływności pakietów IEEE 802.3x Pause Frame - Full-duplex
Back Pressure - Half-duplex
Rozmiar ramy pakietów Jumbo 1536 Bajtów
Przycisk Reset Naciśnięcie < 5 sec: Restart systemu
Naciśnięcie > 5 sec: Przywrócenie do ustawień fabrycznych
Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.) 440 x 200 x 44.5 mm, wysokość 1U
Waga 2.55kg
Diody LED System:
Zasilanie (Zielona)

Interfejs RJ45 10/100Base-TX (Port od 1 do 16):
10/100Mbps Łączenie / działanie (Zielona)
Zasilanie PoE w użyciu (Pomarańczowa)

Interfejs RJ45 / SFP 10/100/1000Base-T (Port od 17 do 18):
Łączenie / Działanie (Zielona)
100/1000 (Zielona)

Zasilanie PoE w użyciu
50W, 100W, 150W, 190W (Pomarańczowa)
Obsługiwane kable światłowodowe Drut (Skrętka) LAN
10BASE-T: Drut UTP 2 żyłowy Kat 3, 4, 5 - do 100 metrów
100BASE-TX: Drut UTP 4 żyłowy Kat 5, 5e - do 100 metrów
1000BASE-T: Drut UTP 4 żyłowy Kat 5e, 6 - do 100 metrów

Kable światłowodowe:
1000BASE-SX: 50/125µm lub 62.5/125µm, wielomodowy - do 550m (w zależności od modułu SFP)
1000BASE-LX: 9/125µm jednomodowy - do 10/20/30/40/50/70/120km (w zależności od modułu SFP
Wymogi zasilania 100~240V AC, 50/60Hz, 4A
Zużycie / dyssypacja energii Max. 240 Wat / 816 BTU
Odporność na wyładowania statyczne 2KV DC
Standard PoE IEEE 802.3af / 802.3at PoE / PSE
Typ zasilania PoE End-Span
Moc wyjściowa PoE Na dany port 52V DC, Max. 30.8 Wat
Układ pin-ów zasilania 1/2(+), 3/6(-)
Całkowity budżet zasilania PoE 220 Wat (max.)
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 2 (7 Wat) 16
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 3 (15.4 Wat) 14
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 4 (30 Wat) 7
Zarządzanie portami Włącz / Wyłącz port
Wybór trybu Auto-negotiation 10/100/1000Mbps dla połączeń full lub half duplex
Włącz / Wyłącz kontrolę przepływności pakietów
Status Portu Tryb Speed Duplex
Status połączenia
Status kontroli przepływności
Status auto negotiation
Status trunk (wspólnego łącza)
Port Mirroring TX / RX / Both
Many-to-1 monitor
VLAN 802.1Q tagged-based VLAN, do 32 grup VLAN spośród of 4094 VLAN IDs
Port-based VLAN, do 18 grup VLAN
MTU VLAN
Agregacja linków Obsługa 2 grup 4-portowego trunk (wspólnego łącza) 10/100Base-TX
Obsługa 1 grupy 2-portowego trunk (wspólnego łącza) 10/100/1000Base-T
QoS Umożliwia przypisanie niskiego / wysokiego priorytetu danemu portowi
FIFO, All-High-before-Low, Weight-Round-Robin QoS policy
IGMP Snooping IGMP (v1/v2) Snooping, do 32 grup Multicast
Kontrola bezpieczeństwa MAC address binding
Filtrowanie TCP & UDP
Interfejs zarządzania Oparty na przeglądarkach HTTP
SNMP v1
Zgodność z regulacjami FCC Part 15 Class A, CE
Zgodność ze standardami IEEE 802.3 Ethernet
IEEE 802.3u Fast Ethernet
IEEE 802.3ab Gigabit Ethernet
IEEE 802.3z Gigabit Ethernet
IEEE 802.3x Full-duplex Flow Control
IEEE 802.1Q VLAN
IEEE 802.1p QoS
IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol
IEEE 802.3af Power over Ethernet
IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus
Temperatura Robocza: 0~50°C
Składowania: -10~70°C
Wilgotność Robocza:5~95%
Składowania: 5~95% (bez kondensacji)