• SWITCH PLANET GS-4210-8P2T2S 8X 1GB POE/2X 1GB/2X 1000X SFP ZARZĄDZALNE L2/L4 GIGABIT ETHERNET

Symbol: Z23985
Brak towaru
1381.02
1381.02
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605280440
Idealny zarządzalny switch z PoE+ GS-4210-8P2T2S to zarządzalny gigabitowy switch z PoE+ nowej generacji, wyposażony w inteligentne funkcje PoE, które zapewnia większą dostępność w przypadku krytycznych instalacji biznesowych. Switch zapewnia podwójną skalowalność IPv6/IPv4 i obsługuje przełączanie L2/L4 z 8 portami 10/100/1000Base-T z zasilaniem 802.3at PoE+ 30 W, dodatkowe 2 porty Gigabitowe oraz 2 sloty 100/1000Base-X SFP. Każdy z 8 gigabitowych portów zapewnia 30 W mocy, co oznacza, że całkowity budżet urządzenia to aż 240 W i może być w całości wykorzystany przez różne urządzenia niezależnie od wybranej instalacji. Zapewnia to szybkie, bezpiecznie i niedrogie rozwiązanie Power over Ethernet do zasilania urządzeń w każdym systemie monitoringu IP w małych firmach i przedsiębiorstwach. Wbudowane unikalne funkcje PoE do zarządzania podłączonymi urządzeniami Jako zarządzalny switch PoE do zastosowań w monitoringu, sieciach bezprzewodowych oraz VoIP, GS-4210-8P2T2S oferuje specjalne funkcje zarządzania PoE: - PD Alive Check - Planowane odzyskiwanie energii - Harmonogram PoE - Monitorowanie zużycia PoE Inteligentna funkcja Alive-Check GS-4210-8P2T2S może monitorować status podłączonych urządzeń w czasie rzeczywistym poprzez korzystanie z polecenia ping. W sytuacji, kiedy podłączone urządzenie przestanie działać i odpowiadać, GS-4210-8P2T2S włączy ponownie zasilanie na tym porcie i przywróci podłączone urządzenie do działania. Zwiększa to znacznie niezawodność sieci i odciąża administratora. Zaplanowane odzyskiwanie energii GS-4210-8P2T2S pozwala każdemu podłączonemu urządzeniu PoE - kamerze IP lub bezprzewodowemu punktowi dostępowemu automatycznie wyłączyć i włączyć się o określonej godzinie każdego tygodnia. Zmniejsza to ryzyko awarii kamery lub punktu dostępowego związane z przepełnieniem bufora. Harmonogram PoE, który zapewnia oszczędność energii Poza wykorzystywaniem w sieciach monitoringu IP, GS-4210-8P2T2S może być używany do stworzenia dowolnej sieci PoE, w tym sieci VoIP oraz bezprzewodowych sieci LAN. Zgodnie z panującym na całym świecie trendem oszczędzania energii i ochrony środowiska, GS-4210-8P2T2S może skutecznie kontrolować bieżące zużycie energii. Funkcja "Harmonogram PoE" umożliwia włączenie lub wyłączenie zasilania PoE w każdym z portów oddzielnie w ustalonych odstępach czasu, co czyni tą funkcję skutecznym narzędziem do oszczędzania energii oraz pieniędzy.Zwiększa ona też bezpieczeństwo poprzez wyłączanie podłączonych urządzeń, które nie powinny być używane poza godzinami pracy. Monitorowanie zużycia PoE Dzięki wykresowi wykorzystania energii w czasie rzeczywistym, GS-4210-8P2T2S umożliwia administratorowi monitorowanie zużycia energii podłączonych urządzeń w czasie rzeczywistym, co zwiększa skuteczność zarządzania. Konstrukcja pozbawiona wentylatora zapewnia bezgłośne działanie Planet GS-4210-8P2T2S ma kompaktową metalową obudowę, a efektowny system wentylacji nie generuje hałasu. Inteligentny wentylator automatycznie kontroluje prędkość obrotową, aby obniżyć poziom hałasu i utrzymać niską temperaturę, zapewniając optymalne warunki pracy. GS-4210-8P2T2S jest w stanie działać niezawodnie, stabilnie i cicho w każdym środowisku, bez wpływu na wydajność. Podwójna skalowalność IPv6/IPv4 Wsparcie protokołów IPv6 oraz IPv4 pomaga małym i średnim firmom w postawieniu pierwszego kroku w stronę nowego standardu IPv6 niewielkim kosztem, ponieważ dotychczas używane urządzenia nie muszą być wymieniane na nowsze, jeżeli ustawiona zostanie sieć IPv6 FTTx. Solidne funkcje warstwy 2 GS-4210-8P2T2S obsługuje zaawansowane funkcje, takie jak dynamic link port aggregation, 802.1Q VLAN oraz Q-in-Q VLAN, protokół Spanning Tree (STP), Loop / BPDU Guard, IGMP Snooping i MLD Snooping. Agregacja portów pozwala na funkcjonowanie szybkich magistral, poprzez połączenie wielu portów. Dodatkowo protokół Link Layer Discovery (LLDP) to protokół warstwy 2, który umożliwia zdobycie informacji na temat urządzeń sąsiadujących w lokalnej domenie broadcast. Skuteczna kontrola ruchu sieciowego GS-4210-8P2T2S został wyposażony w solidną funkcję QoS do zarządzania ruchem w celu zwiększenia jakości działania usług transmisji głosu, video i danych dla klasy biznes. Funkcja obejmuje kontrolę transmisji broadcast / multicast, kontrolę przepustowości dla każdego portu oraz IP DSCO QoS. Gwarantuje to najlepszą wydajność dla VoIP i strumieniowej transmisji video, a także umożliwia przedsiębiorstwom pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych. Wysoki poziom bezpieczeństwa GS-4210-8P2T2S oferuje kompleksową listę kontroli dostępu (ACL) IPv4/IPv6 warstwy 2 do warstwy 4, która zapewnia pełne bezpieczeństwo. Narzędzie to może być wykorzystywane do ograniczania dostępu do sieci poprzez blokowanie pakietów w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP / UDP lub zdefiniowane aplikacje. Mechanizmy bezpieczeństwa zawierają również autoryzację użytkowników i urządzeń 802.1X opartą na portach, która może być wdrożona razem z RADIUS w celu zapewnienia bezpieczeństwa na poziomie portu i blokowania nieupoważnionych użytkowników. Funkcja chronionego portu zapobiega komunikacji pomiędzy brzegowymi portami, co gwarantuje prywatność wszystkim użytkownikom. Ponadto pozwala to na ograniczenie liczby urządzeń sieciowych na danym porcie. Zaawansowane zabezpieczenia sieci GS-4210-8P2T2S oferuje również DHCP Snooping, IP Source Guard i funkcję Dynamic ARP Inspection zapobiegające atakom IP snooping i usuwają pakiety ARP z nieprawidłowym adresem MAC. Administratorzy mogą konstruować dobrze zabezpieczone sieci w znacznie krótszym czasie. Przyjazne i bezpieczne zarządzanie Dla efektywnego zarządzania, GS-4210-8P2T2S został wyposażony w mechanizm zarządzania przez konsolę, www, Telnet oraz interfejs SNMP. Dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania opartemu na sieci Web, GS-4210-8P2T2S oferuje łatwe w użyciu i konfiguracji oraz niezależne od platformy narzędzie. Obsługa standardu SNMP (Simple Network Management Protocol) pozwala na zarządzanie za pomocą dowolnego standardowego oprogramowania zarządzającego. Do zarządzania w trybie tekstowym switch oferuje Telnet i port konsoli. Ponadto GS-4210-8P2T2S zapewnia bezpieczeństwo poprzez wspieranie SSH, SSL i SNMPv3 - szyfrowanie zawartości pakietów podczas każdej sesji. Elastyczne i rozszerzalne rozwiązanie GS-4210-8P2T2S oferuje 2 dodatkowe Gigabitowe interfejsy TP 10/100/1000Base-T RJ-45, aby umożliwić podłączenie różnych urządzeń do sieci monitoringu, np. rejestratorów NVR, serwerów Video Streaming lub dysków NAS. Dzięki slotom SFP dual-speed możliwe jest również podłączenie transceivera światłowodowego 1000Base-SX/LX SFP (Smart Form-factor Pluggable), który pozwala na łączność z siecią szkieletową i centrum monitoringu w odległej lokalizacji. Odległość może wynosić od 550 m do 2 km (światłowód multi-mode) lub nawet 10/20/30/40/50/70/120 km (światłowód single-mode lub WDM). To rozwiązanie umożliwia stosowanie switcha w centrach danych przedsiębiorstw. Inteligentny mechanizm diagnozy SFP GS-4210-8P2T2S obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która umożliwia łatwe monitorowanie parametrów pracy urządzenia SFP takich jak optyczna moc wejściowa/wyjściowa, temperatura, ładunek lasera i zasilanie transceivera w czasie rzeczywistym
Porty RJ45 10/100/1000BASE-T 10 x port RJ45 10/100/1000Base-T Auto-MDI/MDI-X
Interfejs SFP/mini-GBIC 2 x slot SFP 100/1000Base-X (Port od 11 do Port 12).
Obsługa trybu dual oraz DDM 100/1000Mbps
Porty zasilane PoE 8 x port RJ45802.3at / af z funkcją injectora PoE (Port od 1 do 8)
Port seryjny 1 x port seryjny RS-232-na-RJ45 (115200, 8, N, 1)
Architektura przełącznika Store-and-Forward
Przepustowość matrycy 24Gbps / non-blocking
Wydajność przełącznika (pakiety na sekundę) 17.76Mpps
Tabela adresów MAC 8 000
Bufor danych 4.1Mb
Kontrola przepływności pakietów IEEE 802.3x Pause frame - Full-duplex
Back pressure - Half-duplex
Wielkość ramy pakietów Jumbo 10 000 bajtów
Przycisk Reset Naciśnięcie < 5 sec: Restart systemu
Naciśnięcie > 5 sec: Przywrócenie do ustawień fabrycznych
Diody LED Zasilanie, System, Łączenie / działanie danego portu, Zasilanie PoE w użyciu, 1000Mbps
Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.) 330 x 200 x 44.5 mm, wysokość 1U
Waga 2kg
Wymogi zasilania AC 100~240V, 50/60Hz, automatyczne wykrywanie
Odporność na wyładowania statyczne 6KV DC
Zużycie / dyssypacja energii 320W (Pełne obciążenie z maks. zasilaniem PoE) / 1091.8 BTU
Obudowa Metalowa
Standard PoE IEEE 802.3af / 802.3at PoE / PSE
Typ zasilania PoE End-span
Moc wyjściowa zasilania PoE Na dany port RJ45 56V DC, 30.8W (maks.)
Układ pin-ów zasilania 1/2(+), 3/6(-)
Całkowity budżet zasilania PoE 240W (maks.) przy 25°C
200W (maks.) przy 50°C
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 3 (15.4 Wat) 8
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 4 (30 Wat) 8
Port Mirroring TX / RX / both
Many-to-1 monitor
VLAN 802.1Q tagged-based VLAN
Do 256 grup VLAN, spośród 4094 VLAN ID
802.1ad Q-in-Q tunneling
Voice VLAN
Protocol VLAN
Private VLAN (Protected port)
GVRP
Agregacja Linków IEEE 802.3ad LACP oraz statyczny trunk (wspólne łącze)
Obsługa 8 grup z 8-ma portami trunk (wspólne łącze)
Spanning Tree Protocol STP / RSTP / MSTP
IGMP Snooping IGMP (v2/v3) Snooping
IGMP queries
Do 256 grup Multicast
MLD Snooping MLD (v1/v2) snooping, do 256 grup Multicast
Lista kontroli dostępu (ACL) ACL oparty na adresie IP / MAC IPv4/IPv6
QoS 8 identyfikatorów mapowania do 8 kolejek priorytetów
- Numer portu
- Priorytet 802.1p
- Priorytet DSCP / IP pakietów IPv4 / IPv6
Klasyfikacja ruchu sieciowego, ścisły priorytet i WRR
Bezpieczeństwo Uwierzytelnianie IEEE 802.1X w oparciu o port
Wbudowany client RADIUS kompatybilny z serwerem RADIUS
Uwierzytelnianie RADIUS/TACACS+
Powiązanie portów IP-MAC
Filtrowanie adresów MAC
Statyczny adres MAC
DHCP snooping and DHCP Option82
STP BPDU Guard, filtrowanie oraz przekierowanie BPDU
Ochrona przed atakami DoS
Inspekcja ARP
Ochrona źródła adresu IP
Interfejs zarządzania Oparty na przeglądarkach web (http) /Telnet/SNMP v1, v2c, v3
Aktualizacja Firmware przy użyciu protokołów HTTP/TFTP przez sieć Ethernet
Lokalny / Zdalny Syslog
System Log
Protokół LLDP
SNTP
Interfejs zarządzania urządzeniem z szyfrowaniem SSH, SSL, SNMP v3
Protokoły SNMP obsługiwane przez MIB RFC 1213 MIB-II
RFC 1215 Generic Traps
RFC 1493 Bridge MIB
RFC 2674 Bridge MIB Extensions
RFC 2737 Entity MIB (Version 2)
RFC 2819 RMON (1, 2, 3, 9)
RFC 2863 Interface Group MIB
RFC 3635 Ethernet-like MIB
Zgodność z regulacjami FCC Part 15 Class A, CE
Zgodność ze standardami IEEE 802.3 10Base-T
IEEE 802.3u 100Base-TX/100Base-FX
IEEE 802.3z Gigabit SX/LX
IEEE 802.3ab Gigabit 1000T
IEEE 802.3x flow control and back pressure
IEEE 802.3ad port trunk with LACP
IEEE 802.1D Spanning Tree protocol
IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree protocol
IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree protocol
IEEE 802.1p Class of Service
IEEE 802.1Q VLAN tagging
IEEE 802.1x Port Authentication Network Control
IEEE 802.1ab LLDP
IEEE 802.3af Power over Ethernet
IEEE 802.3at High Power over Ethernet
RFC 768 UDP
RFC 793 TFTP
RFC 791 IP
RFC 792 ICMP
RFC 2068 HTTP
RFC 1112 IGMP version 1
RFC 2236 IGMP version 2
RFC 3376 IGMP version 3
RFC 2710 MLD version 1
RFC 3810 MLD version 2
Temperatura Robocza: 0~50°C
Składowania: -20~70°C
Wilgotność Robocza:5~95%
Składowania: 5~95% (bez kondensacji)