• SWITCH PLANET GS-6320-24UP2T2XV 24X 1GB BASE-T/2X10GB BASE-T/2X 10G SFP+ ZARZĄDZALNY L3 EKRAN LCD

Symbol: Z29921
Brak towaru
6785.37
6785.37
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605284455

Wysokowydajny zarządzalny przełącznik 802.3bt PoE z zaawansowanym routingiem oraz ochroną warstwy L2+/L4

GS-6320-24UP2T2XV to zarządzalny przełącznik PLANET Gigabit PoE++ 802.3bt z dotykowym inteligentnym wyświetlaczem LCD. Wyposażony został w 24 porty RJ-45 PoE++ 10/100/1000BASE-T, 2 porty RJ-45 10GBASE-T oraz 2 sloty SFP+ 10G. Całkowity budżet zasilania PoE tego przełącznika wynosi 600W co w zupełności wystarcza do stworzenia wydajnej infrastruktury zasilanej po kablu Ethernet. Wszystkie to znajduje się w smukłej metalowej obudowie o wysokości 1.25U, a sam produkt z łatwością możemy zamontować w 19" szafach Rack.      

Przełącznik GS-6320-24UP2T2XV udostępnia firmom szybkie, bezpieczne i wydajne rozwiązanie sieciowe PoE++ 802.3bt za rozsądną cenę.

image

Wydajne rozwiązanie zasilania PoE IEEE 802.3bt

Przełącznik PLANET GS-6320-24UP2T2XV obsługuje standard PoE 802.3bt, generując do 95W na port dla wymagających sprzętów sieciowych takich jak:

- Kamery szybkoobrotowe PoE PTZ

- Komputer dotykowy AIO (All-in-One)

- Ekrany Digital Signage

image

Nowoczesny wyświetlacz dotykowy LCD

Nowy przełącznik Smart LCD PoE Switch PLANET jest wyposażony w dotykowy wyświetlacz, który ułatwia zarządzanie siecią Ethernet i zasilanymi urządzeniami PoE. W znacznym stopniu zwiększa on efektywność zarządzania w dużych obiektach, takich jak przedsiębiorstwa, hotele, centra handlowe, budynki rządowe i inne obszary publiczne. Dotykowy wyświetlacz LCD daje użytkownikom do dyspozycji poniższe funkcje:

- Konfiguracja adresu IP, VLAN i QoS

- Zarządzanie oraz obecny status PoE

- Zarządzanie danym portem / slotem SFP oraz jego aktualny stan

- Rozwiązywanie problemów: diagnostyka kabla i zdalne pingowanie IP

- Restart, powrót do ustawień fabrycznych i zapis konfiguracji

image

Bardzo wysoka wydajność transmisji Ethernet 10Gbps

Switch GS-6320-24UP2T2XV oferuje wysoką wydajność transferu pakietów bez ryzyka ich utraty. Wysoka maks. przepustowość urządzenia sprawia, że jest ono idealne dla większości infrastruktur sieci Gigabit. Automatyczna negocjacja prędkości 10G na slotach SFP+, sprawia, że urządzenie GS-6320-24UP2T2XV może obsługiwać bardzo duże ilości danych w bezpiecznej topologii, łącząc się najważniejszymi sprzętami danej infrastruktury sieciowej.

Wygodne oraz inteligentne wykrywanie urządzeń zgodnych z ONVIF

Tajwański producent rozwiązań sieciowych PLANET niedawno opracował niesamowicie przydatną funkcję do swoich urządzeń - obsługę oraz wyszukiwanie urządzeń zgodnych z ONVIF. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane specjalnie do współpracy z systemami monitoringu IP. Za pomocą graficznego interfejsu użytkownika, który udostępniają przełączniki serii GS-6320 wystarczy tylko jedno kliknięcie w aplikacji online, aby wyszukać i wyświetlić wszystkie dostępne urządzenia ONVIF, za sieci. Ponadto użytkownik może w łatwy sposób przesłać nagrania wideo / obrazy bezpośrednio do przełącznika i zdalnie monitorować lub sprawdzać nadzorowane miejsca np. linie montażową w fabryce. Wszelkie informacje odnośnie monitoringu IP w czasie rzeczywistym, dane o statusie kamer (online / offline) oraz możliwość ponownego uruchomienia danej kamery (poprzez restart zasilania PoE) są możliwe dzięki temu wszechstronnemu graficznemu interfejsowi do zarządzania urządzeń ONVIF od PLANET.

image

Unikalne funkcje do zarządzania zasilanymi urządzeniami PoE

Będąc zarządzalnym przełącznikiem PoE przeznaczonym do podtrzymania pracy systemów monitoringu kamer IP, punktów dostępowych i produktów VoIP, switch GS-6320-24UP2T2XV posiada następujące funkcje do zarządzania podłączonych urządzeń PoE:

- Funkcja inteligentnego sprawdzania działania urządzenia

- Harmonogram "recyklingu" zasilania

- Harmonogram zasilania PoE 

- Monitoring zużycia mocy PoE

Funkcja inteligentnego sprawdzania działania urządzenia

Przełącznik może być skonfigurowany do monitorowania statusu działania podłączonych urządzeń, w czasie rzeczywistym, za pomocą prostego polecenia ping. W sytuacji, gdy dany sprzęt przestanie działać i nie będzie odpowiadał, przełącznik PLANET wznowi zasilanie danego portu PoE i przywróci to urządzenie do działania. Znacznie zwiększy to niezawodność i wydajność sieci PoE a możliwość automatycznego resetu źródła zasilania danego produktu PoE, zmniejszamy w ten sposób obciążenie działu IT w firmie.

image

Harmonogram "recyklingu" zasilania

Ten produkt sieciowy umożliwia każdej z podłączonych kamer IP PoE lub bezprzewodowemu punktowi dostępowemu PoE na reset, w określonym przez użytkownika terminie, w każdym tygodniu. Zmniejszy to szansę na awarię kamery IP lub punktu dostępowego w wyniku przepełnienia bufora sieciowego.

image

Monitoring zużycia mocy PoE

Za pomocą wykresu zużycia energii w interfejsie WEB zarządzania, switch GS-6320-24UP2T2XV umożliwia administratorowi monitorowanie stanu wykorzystania energii PoE przez podłączone urządzenia, w czasie rzeczywistym. Tm samym znacznie zwiększa się efektywność zarządzania sprzętem zasilanym po kablu Ethernet. 

Bardzo wysoka wydajność łącza Uplink 10Gbps

Standard Ethernet 10G to duży krok w ewolucji Ethernetu. Każde z 2 slotów 10G SFP+ zamontowane w przełączniku serii GS-6320 obsługuje dwie prędkości: 10GBASE-SR / LR lub 1000BASE-SX / LX. W praktyce oznacza to, iż administrator może elastycznie dobrać moduł SFP do wymagań prędkości / dystansu transmisji optycznej potrzebnej dla danej optycznej infrastruktury sieciowej. Takie rozwiązanie nie dość, że jest elastycznie dopasowane do wymagań firmy, jest również opłacalne - umożliwia wykorzystanie pełnię możliwości standardu 10G bez potrzeby zakupu przełącznika L3 z portami RJ-45 10GbE, którego koszt jest wyższy.

Redundantne zasilanie AC/DC gwarantujące ciągłość i stabilność pracy

GS-6320-24UP2T2XV jest wyposażony w jeden zasilacz AC 100 ~ 240V i jeden redundantny zasilacz DC 36 ~ 60V, aby zagwarantować ciągłą pracę tego urządzenia. Ten redundantny system zasilania został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom zaawansowanych technologicznie urządzeń, wymagających jak najwyższej integralności mocy. Co więcej, dzięki wdrożonemu zasilaniu DC 36~60 V, przełącznik GS-6320-24UP2T2XV może być zastosowany jako wyposażenie sieci   telekomunikacyjnej i umieszczony w prawie każdej wymagającej infrastrukturze sieci.

image

Przyjazna dla środowiska konstrukcja z inteligentną wentylacją zapewniająca cichą pracę

Switch GS-6320-24UP2T2XV cechuje metalowa obudowa (kompatybilna z 19" szafami Rack) oraz ciche działanie dzięki skutecznemu systemowi wentylacji. Produkt posiada funkcję inteligentnego chłodzenia, która automatycznie kontroluje prędkość obrotów wbudowanego wentylatora, aby zredukować hałas i utrzymać właściwą temperaturę przełącznika PoE przy optymalnej mocy wyjściowej. Produkt sieciowy GS-6320-24UP2T2XV jest w stanie pracować niezawodnie, stabilnie i cicho w każdym środowisku bez wpływu na jego wydajność.

Pełna obsługa IPv6 - podwójne stakowanie IPv6/IPv4

Dzięki wykorzystaniu rozwiązania stakowania „IPv6 / IPv4 dual stacking" oraz innych  funkcji zarządzania z przyjaznymi dla użytkownika interfejsami, przełącznik PLANET z serii GS-6320 to świetny aktywny produkt sieciowy, przeznaczony dla dostawców bezprzewodowych usług internetowych (ISP), sieci monitoringu IP oraz rozwiązań VoIP, umożliwiający łatwą budowę i wdrożenie sieci IPv6. Produkt pomaga pewnie przejść w erę protokołu IPv6 przy jak najniższych nakładach inwestycyjnych, ponieważ obecne urządzenia sieciowe nie muszą być wymienione lub poddawane przeglądom, jeśli skonfigurowana zostanie sieć ustawiona jest sieć Edge IPv6 FTTx. Jest to szczególnie korzystne z perspektywy mniejszych firm.

image

Routing VLAN IPv4/IPv6 dla bezpiecznego oraz elastycznego zarządzania przełącznikiem

Aby pomóc użytkownikom w dostarczaniu jak najlepszych i stabilniejszych usług sieciowych, seria przełączników GS-6320 zapewnia nie tylko bardzo wysoką wydajność transmisji i zaawansowane technologie warstwy 2 (L2), oferując również funkcję routingu VLAN IPv4 / IPv6, która pozwala na krzyżowanie różnych sieci VLAN / adresów IP w celu zapewnienia jak najbezpieczniejszego, elastycznego i przede wszystkim intuicyjnego do wdrożenia zarządzania przełącznikiem / siecią. 

Solidne funkcje warstwy 2 (L2)

Zarządzalne switche serii GS-6320 mogą być zaprogramowane do wykorzystania dostępnych, zaawansowanych funkcji zarządzania przełącznikami, takich jak dynamiczna agregacja łączy portowych, sieć VLAN Q-in-Q, prywatna sieć VLAN, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP), QoS 2/4, kontrola przepustowości oraz IGMP / MLD Snooping. Co więcej te urządzenia sieciowe umożliwiają obsługę szybkiego łącza szerokopasmowego łączącego wiele portów. Takie połączenie może się składać z maksymalnie 9 grup magistrali (trunk) z 2 portami dla każdej grupy; kompatybilne również z pracę awaryjną przełącznika (fail-over).

image

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Seria przełączników GS-6320 oferuje kompleksowe listy kontroli dostępu (ACL) warstwy 2 do warstwy 4 w celu wymuszenia jak najlepszego bezpieczeństwa sieci. Funkcję tą można wykorzystać do ograniczenia dostępu do sieci przez odmawianie pakietów na podstawie źródłowego i docelowego adresu IP, numeru portu TCP / UDP lub zdefiniowanych typowych aplikacji sieciowych. Mechanizm ochronny w tych rozwiązaniach PLANET obejmuje również uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń 802.1x oparte o dany port i adres MAC. Dzięki prywatnej funkcji VLAN można zapobiec komunikacji między portami brzegowymi, aby zapewnić wysoką prywatność danym użytkownika.

Wydajna i bezpieczna kontrola ruchu sieciowego

Seria produktów PLANET GS-6320 posiada funkcje DHCP Snooping, ochrony źródła IP oraz dynamicznej inspekcji ARP, aby zapobiec fałszowaniu źródłowego adresu IP, odrzucając również pakiety ARP o nieprawidłowym adresie MAC. Administratorzy sieci mogą bez przeszkód budować bezpieczne sieci dla firm / korporacji, przy znacznie mniejszym nakładzie czasu i wysiłku niż wcześniej.

Przyjazne dla użytkowników, bezpieczne interfejsy do zarządzania

Aby zapewnić użytkownikom wygodne i skuteczne opcje zarządzania, seria przełączników GS-6320 jest wyposażona w interfejsy do zarządzania konsolą, oparte na przeglądarkach Web oraz interfejsy SNMP. Dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania opartemu na sieci WWW, przełącznik oferuje łatwe w obsłudze, niezależne od platformy, narzędzie do zarządzania i konfiguracji. Sprzęt obsługuje protokół SNMP i może być zarządzana za pomocą dowolnego oprogramowania opartego na standardowym protokole SNMP v1 lub v2. Aby skrócić czas potrzebny na zaznajomienie się z produktem GS-6320-24UP2T2XV, producent oferuje również zarządzanie za pomocą komend, podobne do przełączników Cisco, za pośrednictwem Telnet lub portu konsoli, przez co klient nie musi uczyć się nowych poleceń przeznaczonych dla tego przełącznika PLANET. To jednak nie koniec, przełączniki PLANET serii GS-6320 oferują bezpieczne zarządzanie poprzez obsługę połączeń SSH, SSL i SNMP v3, które mogą szyfrować zawartość pakietów podczas każdego połączenia / sesji.

image

Inteligentne mechanizmy diagnostyki SFP/SFP+

Ta seria przełączników obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która znacznie ułatwia administratorowi sieci łatwe monitorowanie parametrów SFP w czasie rzeczywistym, takich jak wyjściowa / wejściowa moc optyczna, temperatura modułu SFP, prąd polaryzacji lasera i napięcie zasilania wkładki SFP.

image
Port RJ-45 24 x port RJ-45 10/100/1000BASE-T, auto-MDI/MDI-X

2 x port RJ-45 10GBASE-T, auto negotiation (Port od 25 do 26),

Obsługa przepustowości 10G/5G/2.5G/1G/100Mbps
Interfejs SFP+ 2 x slot SFP+ 10GbBASE-SR/LR (Porty od 27 do 28)

Kompatybilny z modułami / wkładami SFP+ 1000BASE-SX/LX/BX
Port seryjny 1 x port seryjny RJ45-na-RS232 (115200, 8, N, 1)
Architektura przełącznika Store-and-Forward
Przepustowość matrycy 128Gbps/non-blocking
Wydajność przełącznika (pakiety na sekundę) 95.23Mpps przy pakietach 64 bajtowych
Tabela adresów MAC 16 000, automatyczne badanie i starzenie się adresów MAC
Dzielony bufor danych 32M bitów
Kontrola przepływności Back Pressure - Half Duplex

IEEE 802.3x Pause Frame - Full Duplex
RING Obsługa ERPS, zgodność z protokołem ITU-T G.8032

Czas odzyskiwania danych < 50ms
Max. wielkość ramki pakietów Jumbo 10 000 bajtów
Przycisk Reset Naciśnięcie < 5 sek.: Restart systemu

Naciśnięcie > 5 sec: Przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych
Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.) 440x300x56mm, wysokość 1.25U
Waga 5478g
Diody LED System:

System (Zielona)

Zasilanie AC (Zielona)

Zasilanie DC (Zielona)

Port ring (Zielona)

Awaria wentylatora 1/2/3 (Czerwona)

Awaria zasilania PoE PWR Alert (Czerwona)

Dany port RJ-45 PoE (Port od 1 do 24):

PoE+ IEEE 802.3 af/at (Pomarańczowa)

UPOE IEEE 802.3 bt (Zielona)

Dany port RJ-45 (Port od 1 do 24):

1000Mbps Łączenie / działanie (Zielona),

10/100Mbps Łączenie / działanie (Pomarańczowa)

Dany interfejs SFP+ 1/10G (Port od 27 do 28):

1Gbps Łączenie / działanie (Zielona),

10Gbps Łączenie / działanie (Pomarańczowa)
Zużycie / dyssypacja energii Maks. 740W / 2538.94 BTU
Wymogi zasilania AC AC 100~240V, 50/60Hz, 8A
Wymogi zasilania DC DC 36~60V, 2A
Odporność na wyładowania statyczne 6KV DC
Wentylator(y) 3 inteligentne wentylatory
Kompatybilne kable sieciowe 10G/5G/2.5G/1G/100M BASE-T:

- 10G - Kat. 6A/7

- 5G - Kat.6/6A/7

- 1G/2.5G - Kat.5e/6/6A/7

- 100M - Kat.5/5e/6/6A/7

- Kat. 5/5e/6/6A/7 UTP (do 100 m)

10GBASE-LR/SR/BX: - kable optyczne wielomodowe 50/125µm lub 62.5/125µm, do 300m

- kable optyczne jednomodowe 9/125µm, do 60km
Standard PoE 802.3bt PoE++ PSE

Kompatybilność wstecz ze standardami IEEE 802.3af/802.3at PoE PSE
Typ zasilania PoE • 802.3bt

• UPoE

• End-span

• Mid-span

• Force
Moc wyjściowa zasilania PoE Na dany port przy zasilaniu 52V DC

- 802.3bt Typ 4, Port 1 do 8: maks. 90W

- 802.3bt Typ 3, Port 9 do 24: maks. 60W

- UPoE (PoE++), Port 1 do 8: maks. 95W

- UPoE (PoE++), Port 9 do 24: maks. 72W

- End-span: maks. 36W

- Mid-span: maks. 36W

- Tryb Force: maks. 60W
Układ pin-ów zasilania • 802.3bt: 1/2(-), 3/6(+), 4/5(+), 7/8(-)

• UPoE: 1/2(-), 3/6(+), 4/5(+), 7/8(-)

• End-span: 1/2(-), 3/6(+)

• Mid-span: 4/5(+), 7/8(-)
Całkowity budżet zasilania PoE 600W (maks.)
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 2 (7 Wat) 24
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 3 (15.4 Wat) 20
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 4 (30 Wat) 10
Zarządzanie portami Włącz / Wyłącz port

Wybór trybu Auto-negotiation 10/100/1000Mbps dla połączeń Full- lub Half-Duplex

Włącz / Wyłącz kontrolę przepływności pakietów
Port Status Tryb Speed Duplex

Status połączenia

Status kontroli przepływności

Status auto-negotiation

Status trunk (wspólnego łącza)
Port Mirroring TX/RX/Both

Many-to-1 monitor
VLAN 802.1Q tagged VLAN

Q-in-Q tunneling

Private VLAN Edge (PVE)

MAC-based VLAN

Protocol-based VLAN

Voice VLAN

MVR (Multicast VLAN registration)

Do 255 grup VLAN, spośród 4095 VLAN ID
Agregacja łączy IEEE 802.3ad LACP/static trunk

Obsługa 26 grup 4-portowego trunk (wspólne łącze)
Spanning Tree Protocol IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol (STP)

IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP)

IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP)
QoS Oparty na klasyfikacji ruchu sieciowego, ścisłym priorytecie i WRR

8-poziomowy priorytet przełączania

- Numer portu

- Priorytet 802.1p

- 802.1Q VLAN tag

- DSCP/TOS w pakiecie IP
IGMP Snooping IPv4 IGMP (v1/v2/v3) snooping, do 255 grup multicast

IPv44 IGMP querier mode support
MLD Snooping IPv6 MLD (v1/v2) snooping, do 255 grup multicast

IPv6 MLD querier mode support
Listy kontroli dostępu (ACL) ACL oparte na adresie IP / MAC

Do 256 wpisów
Kontrola przepustowości Kontrola przepustowości danego portu:

Ingress: 100Kbps~1000Mbps

Egress: 100Kbps~1000Mbps
Interfejs IP Maks. 128 interfejsów VLAN
Tabela routingów Maks. 128 wpisów routingowych
Protokoły routingu IPv4 OSPFv2

IPv4 hardware static routing

IPv6 hardware static routing
Podstawowe interfejsy zarządzania Przeglądarki Web (protokół HTTP), Telnet, SNMP v1, v2c, port seryjny (konsola)
Interfejsy zarządzania z szyfrowaniem / zabezpieczeniami SSHv1/SSHv2, TLS, SSL, SNMP v3
Protokoły SNMP obsługiwane przez MIB RFC 1213 MIB-II

RFC 1493 Bridge MIB

RFC 1643 Ethernet MIB

RFC 2863 Interface MIB

RFC 2665 Ether-Like MIB

RFC 2819 RMON MIB (Groups 1, 2, 3 and 9)

RFC 2737 Entity MIB

RFC 2618 RADIUS Client MIB

RFC 2863 IF-MIB

RFC 2933 IGMP-STD-MIB

RFC 3411 SNMP-Frameworks-MIB

RFC 4292 IP Forward MIB

RFC 4293 IP MIB

RFC 4836 MAU-MIB

IEEE 802.1X PAE

LLDP

MAU-MIB
Zgodność z regulacjami FCC Part 15 Class A, CE
Zgodność ze standardami IEEE 802.3 10BASE-T

IEEE 802.3u 100BASE-TX/100BASE-FX

IEEE 802.3z Gigabit SX/LX

IEEE 802.3ab Gigabit 1000T

IEEE 802.3ae 10Gb/s Ethernet

IEEE 802.3x flow control and back pressure

IEEE 802.3ad port trunk with LACP

IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1p Class of Service

IEEE 802.1Q VLAN tagging

IEEE 802.1x Port Authentication Network Control

IEEE 802.1ab LLDP

IEEE 802.3af Power over Ethernet

IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus

IEEE 802.3bt PoE++

RFC 768 UDP

RFC 793 TFTP

RFC 791 IP

RFC 792 ICMP

RFC 2068 HTTP

RFC 1112 IGMP v1

RFC 2236 IGMP v2

RFC 3376 IGMP v3

RFC 2710 MLD v1

FRC 3810 MLD v2

RFC 2328 OSPF v2

ITU G.8032 ERPS Ring

ITU-T G.8032 ERPS Ring