• SWITCH PLANET IGS-1020TF 8X 1GB BASE-T/2X 1GB BASE-X SFP PRZEMYSŁOWY GIGABIT ETHERNET DIN RAIL

Symbol: Z23594
Brak towaru
1303.91
1303.91
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605282154
Przemysłowy przełącznik PLANET IGS-1020TF Niezawodne, elastyczne wdrażanie infrastruktury sieciowej, dzięki przełącznikowi klasy przemysłowej Urządzenie PLANET IGS-1020TF to przemysłowy, 10-portowy przełącznik Gigabit Ethernet, gwarantujący wysoką maksymalną przepustowość, dużą elastyczność w zakresie wdrażania i rozbudowy sieci Gigabit Ethernet, nawet w trudnych warunkach. Urządzenie posiada 8 gniazd na miedziane kable RJ45 10/100/1000BASE-T oraz 2 dodatkowe gniazda światłowodowe SFP 100/ 1000BASE-X, a wszystko to wytrzymałej obudowie (IP30) z redundantnym systemem zasilania. Przełącznik IGS-1020TF doskonale nadaje się do zastosowań w zakresie wdrażania systemów monitoringu, bezpiecznej kontroli oraz usług bezprzewodowych w pomieszczeniach w których zakres temperatur wynosi od -40 do 75 stopni Celsjusza.
image
Elastyczne rozwiązanie rozszerzenia zasięgu infrastruktury sieciowej Dwa gniazda mini-GBIC w przełączniku PoE IGS-1020TF są kompatybilne z wkładkami światłowodowymi 1000BASE-SX/LX SFP (Small Form-Fact Pluggable), z możliwością połączenia z głównym przełącznikiem lub centrum monitoringu z dużej odległości. Odległość tą, można zwiększyć aż od 550 m (światłowód wielomodowy) lub do 10/20/30/40/50/60/70/120 km (światłowód jednomodowy lub światłowód WDM). Przełącznik PLANET IGS-1020TF przystosowany jest do zastosowań w centrach danych i dystrybucji przedsiębiorstw.
image
Ekologiczna, solidna konstrukcja Dzięki swojej solidnej metalowej obudowie IP30, urządzenie IGS-1020TF zapewnia użytkownikom wysoki poziom wytrzymałości na zakłócenia elektromagnetyczne oraz przepięcia. Przełącznik może sprawnie pracować w pomieszczeniach, w których zakres temperatur wynosi od -40 do 75 stopni C, co sprawia że, urządzenie IGS-1020TF można umieścić w większości pomieszczeń. Ponadto, sprzęt można zamontować również na szynach DIN lub na ścianie, dla efektywnego wykorzystania przestrzeni szaf rack. Podwójne zasilanie poprawiające niezawodność tego rozwiązania infrastruktury sieciowej Urządzenie IGS-1020TF posiada podwójny system zasilania wejścia, obsługujący szeroki zakres napięcia (12V ~ 48V DC lub 24V AC), który po zainstalowaniu w infrastrukturze sieciowej klienta zwiększenia niezawodność oraz czas działania systemu. Na poniższym przykładzie, podczas gdy zasilanie nr 1 nie działa, osprzętowa funkcja przełączania awaryjnego zostanie aktywowana automatycznie, w celu podtrzymania urządzenia IGS-1020TF korzystając z drugiego redundantnego zasilacza, gwarantując ciągłą pracę przełącznika.
image
Oszczędność Energii Przełącznik IGS-1020TF, w połączeniu z zaawansowanymi, ekologicznymi technologiami oraz technologią oszczędzania energii zgodną ze standardem IEEE 802.3az, zapewnia dużą oszczędność energetyczną, nawet o 50% mniej zużytej energii, utrzymując tym samym wysoki poziom wydajności. Jedną z tych zastosowanych, przyjaznych dla środowiska, technologii jest "Link Down power saving". Oszczędzanie energii w technologii Link Down wykracza poza specyfikacje IEEE, urządzenie automatycznie zmniejsza zużycie energii danego portu, jeśli nie jest on połączony. Dzięki tej funkcji, urządzenie IGS-1020TF automatycznie odpowiednio dostosuje zasilanie portów, które są wyłączone lub tych, które nie są połączone do urządzeń sieciowych. Inteligentne skalowanie zasilania w oparciu o długość kabla Druga, wykorzystana w przełączniku, technologia - "The Intelligent Scale Power" - determinuje aktywny poziom zasilania PoE na podstawie długości kabla. Podczas łączenia z urządzeniem IGS-1020TF, za pomocą kabli Ethernet krótszych niż 20m, połączony sprzęt może osiągnąć maksymalną oszczędność energii, ponieważ przełącznik IGS-1020TF automatycznie wykrył długość kabla Ethernet i zmniejszył zużycie energii potrzebną dla tego urządzenia. Pomaga to odpowiednio zbilansować oraz obniżyć zużycie energii podłączonych urządzeń , co przekłada się na znacznie większą oszczędność energii elektrycznej.
image
Solidna ochrona Przełącznik urządzeniem IGS-1020TF chroni urządzenie przed wyładowaniami kontaktowymi ± 4KV DC oraz wyładowaniami w powietrzu ± 6KV DC w celu zapewnienia zabezpieczeń przed wyładowaniami ESD w sieci Ethernet, jak również oferuje odporność na przebicia ± 4KV, dla zwiększenia stabilności produktu i ochronę sieci użytkowników przed szkodliwymi atakami ESD, zapewniając stabilne, płynne przepływy pracy (brak zakłóceń). Proste wdrażanie urządzenia do infrastruktury sieciowej Wszystkie połączenia miedziane RJ45 z przełącznikiem IGS-1020TF obsługiwane są z funkcją automatycznej negocjacji prędkości łącza 10/100Mbps i 10/100/1000Mbps, w celu zapewnienia optymalnej detekcji szybkości przez kabel RJ45 kategorii 6, 5 lub 5e. Ponadto urządzenie wspiera standard auto-MDI / MDI-X, który wykrywa typ połączenia z dowolnym urządzeniem Ethernet, bez konieczności stosowania specjalnych kabli typu nieskrosowanych (prostych) lub skrosowanych.
Port RJ45 10/100/1000Base-T 8 x port RJ45 10/100/1000BASE-T TP
Auto-MDI/MDI-X, auto-negotiation
Interfejs SFP/mini-GBIC 2 x slot SFP 1000BASE-SX/LX/BX (Port od 9 do 10)
Kompatybilne ze standardem SFP 100BASE-FX
Architektura przełącznika Store-and-Forward
Przepustowość matrycy 20Gbps (non-blocking)
Wydajność przełącznika (pakiety na sekundę) 14.88Mpps przy pakietach 64 bajtowych
Tabela adresów MAC 4 000
Kontrola przepływności pakietów Back Pressure - Half Duplex
IEEE 802.3x Pause Frame - Full Duplex
Max. wielkość ramki pakietów Jumbo 9216 bajtów
Złącze Zdejmowana 6-pinowa listwa zaciskowa
Pin 1/2 do zasilania 1; Pin 3/4 do sygnału alarmowego; Pin 5/6 do zasilania 2
Alarm Jedno wyjście przekaźnikowe w przypadku awarii zasilania
Prąd przekaźnika alarmowego: 1A przy 24V DC
Dioda LED 3 x Dioda LED system oraz zasilania:
Zielona: DC Power 1
Zielona: DC Power 2
Czerwona: Awaria zasilania

2 x Dioda LED danego portu RJ45 (Port od 1 do 8):
Zielona: 1000Mbps - Łączenie / działanie
Pomarańczowa:100Mbps - Łączenie / działanie
2 x Dioda LED danego interfejsu SFP Mini-GBIC (Port od 9 do 10):
Zielona: 1000Mbps - Łączenie / działanie
Pomarańczowa:100Mbps - Łączenie / działanie
Odporność na wyładowania elektrostatyczne 6KV DC
Obudowa Metalowa, IP30
Montaż Naścienny, zestaw szyn DIN
Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.) 56 x 87 x 135 mm
Waga 540g
Wymogi zasilania 12~48V DC lub 24V AC
Redundantne zasilanie z funkcją ochrony odwrotnej polaryzacji
Zużycie/ dyssypacja energii 8.7 Wat / 29.69BTU
Kompatybilne kable sieciowe Drut (skrętka) LAN
10Base-T: 2-żyłowa UTP KAT. 3, 4, 5, do 100m
100Base-TX: 2- żyłowa UTP KAT. 5, 5e do 100m
1000Base-T: 4- żyłowa UTP KAT. 5e, 6 do 100m
Kabel światłowodowy
1000Base-SX:
50/125µm lub 62.5/125µm, wielomodowy kabel optyczny do 550m
1000Base-LX:
9/125µm, jednomodowy kabel optyczny do 10/20/30/40/50/70/120 km (zależy od modułu / wkładki SFP)
100Base-FX:
• 50/125µm lub 62.5/125µm, wielomodowy kabel optyczny do 2km
• 9/125µm , jednomodowy kabel optyczny do 20/40/60 km (zależy od modułu / wkładki SFP)
Zgodność ze standardami IEEE 802.3 Ethernet/10BASE-T
IEEE 802.3u Fast Ethernet/100BASE-TX
IEEE 802.3ab Gigabit Ethernet/1000BASE-T
IEEE 802.3z Gigabit Ethernet/1000BASE-SX/LX
IEEE 802.3x Full-Duplex Flow Control
IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE)
IEEE 802.1p Cos
Zgodność z przepisami FCC Part 15 Class A, CE
Test stabilności IEC60068-2-32 (Upadek)
IEC60068-2-27 (Wstrząsy)
IEC60068-2-6 (Wibracje)
Temperatura Robocza: -40~75°C
Składowania: -40~75°C