• SWITCH PLANET IGS-5225-4P2S 4X 1GB BASE-T POE/2X 1000X ZARZĄDZALNY L2+ PRZEMYSŁOWY GIGABIT ETHERNET

Symbol: Z28003
Brak towaru
1802.64
1802.64
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605283892

Zaawansowane, zarządzalne rozwiązanie przełącznika przemysłowego PoE dla wymagających infrastruktur sieciowych

Urządzenie IGS-5225-4P2S marki PLANET to przemysłowy, zarządzalny przełącznik warstwy 2 (L2) wyposażony w 4 porty Gigabit PoE+ 10/100/1000BASE-T 802.3at, każdy zdolny do wytworzenia do 36W energii. Produkt posiada również 2 porty optyczne 100/1000X, a wszystko to znajduje się w wytrzymałej, kompaktowej obudowie, o standardzie ochrony IP40, która znajdzie zastosowanie w topologii sieciowej z wymagającymi warunkami otoczenia ją otaczającą.

To rozwiązanie sieciowe zapewnia przyjazne dla użytkownika zaawansowane interfejsy zarządzania za pomocą protokołów IPv6 / IPv4, bogate funkcje przełączania danych z warstw 2/ 4 (L2 / L4), funkcję statycznego routingu warstwy 3 oraz zaawansowaną technologię
ITU-G.8032 ERPS Ring, która ma na celu usprawnienie szybkie odzyskiwania danych. Oprócz tego przełącznik posiada inteligentne funkcje zarządzania zasilaniem PoE do wykorzystania m.in. przy sterowaniu zasilaniem zewnętrznego systemu monitoringowego PoE lub do podtrzymania stabilnej pracy punktów dostępowych zamontowanych na zewnątrz. Ten przemysłowy przełącznik jest w stanie stabilnie, niezawodnie i cicho pracować w wymagających warunkach, gdzie zakres temperatur waha się od -40 do 75 stopni C.

image

Redundantny pierścień, szybkie odzyskiwanie danych w krytycznie ważnych zastosowaniach sieciowych

Urządzenie sieciowe PLANET IGS-5225-4P2S obsługuje technologię redundantnych pierścieni (Redundant Ring) i oferuje potężne, szybkie możliwości samodzielnego odzyskiwania danych, aby zapobiec przerwom w transmisji danych i atakom z zewnątrz. Sprzęt obsługuje i wprowadza / implementuje zaawansowaną technologię ITU-T G.8032 ERPS (Ethernet Ring Protection Switching), protokół Spanning Tree (802.1s MSTP) oraz redundantny system zasilania do sieci automatyki przemysłowej klienta, w celu zwiększenia niezawodności i czasu pracy w trudnych warunkach przemysłowych. W sieci Ring, czas odzyskiwania łącza danych może wynosić nawet 10 ms.

image

Rozwiązania bezpieczeństwa sieci minimalizujące zagrożenia bezpieczeństwa

Funkcja cybernetycznego bezpieczeństwa, której obsługa i wdrożenie praktycznie nie wymaga żadnego wysiłku i kosztów ze strony administratorów IT, obejmuje ochronę zarządzania przełącznikami i zwiększone bezpieczeństwo sieci o znaczeniu krytycznym. Protokoły SSH i SSL są wykorzystywane do zapewnienia wysokiej ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami. Administrator sieci może dzięki temu budować jeszcze bezpieczniejsze topologie sieci firmowe / korporacyjne, przy niższym nakładzie czasu i wysiłku, niż wcześniej.

Wygodne oraz inteligentne wykrywanie urządzeń zgodnych z ONVIF

Tajwański producent rozwiązań sieciowych PLANET niedawno opracował niesamowicie przydatną funkcję do swoich urządzeń - obsługę oraz wyszukiwanie urządzeń zgodnych z ONVIF. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane specjalnie do współpracy z systemami monitoringu IP. Za pomocą graficznego interfejsu użytkownika, który udostępnia przełącznik   IGS-5225-4P2S wystarczy tylko jedno kliknięcie w aplikacji online, aby wyszukać i wyświetlić wszystkie dostępne urządzenia ONVIF, za sieci. Ponadto użytkownik może w łatwy sposób przesłać nagrania wideo / obrazy bezpośrednio do przełącznika i zdalnie monitorować lub sprawdzać nadzorowane miejsca np. linie montażową w fabryce. Wszelkie informacje odnośnie monitoringu IP w czasie rzeczywistym, dane o statusie kamer (online / offline) oraz możliwość ponownego uruchomienia danej kamery (poprzez restart zasilania PoE) są możliwe dzięki temu wszechstronnemu graficznemu interfejsowi do zarządzania urządzeń ONVIF od PLANET.

image

Wbudowane, unikalne funkcje PoE do zarządzania zasilanymi urządzeniami

Będąc zarządzalnym przełącznikiem PoE przeznaczonym np. do systemów monitoring, urządzenie IGS-5225-4P2S posiada szereg zaawansowanych funkcji do zarządzania zasilaniem po kablu Ethernet:

  • Sprawdzenie działania urządzenia,
  • Harmonogram "recyklingu" zasilania,
  • Harmonogram zasilania PoE,
  • Monitoring zużycia zasilania PoE.

Sprawdzenie działania urządzenia

Produkt sieciowy IGS-5225-4P2S może być skonfigurowany do monitorowania statusu działania podłączonych urządzeń, w czasie rzeczywistym, za pomocą prostego polecenia ping. W sytuacji, gdy dany sprzęt przestanie działać i nie będzie odpowiadał, przełącznik
IGS-5225-4P2S wznowi zasilanie danego portu PoE i przywróci to urządzenie do działania. Znacznie zwiększy to niezawodność i wydajność sieci PoE a możliwość automatycznego resetu źródła zasilania danego produktu PoE, zmniejszamy w ten sposób obciążenie działu IT w firmie.

image

Harmonogram zasilania PoE

Zgodnie z tendencją do oszczędzania energii na całym świecie i przyczyniającą się do wzrostem ochrony środowiska, przełącznik IGS-5225-4P2S może sprawnie kontrolować zasilanie PoE. Funkcja "PoE Schedule" pomaga użytkownikom włączać i wyłączać zasilanie PoE dla każdego portu RJ45, w określonych odstępach czasu, czyniąc z tej funkcji narzędzie pomagające małym i średnim firmom / przedsiębiorstwom na oszczędzanie energii i kosztach z nią związanych. Funkcja ta zwiększa też bezpieczeństwo pracy sieci PoE, wyłączając urządzenia, które nie powinny być używane we wcześniej sprecyzowanych godzinach.

image

Harmonogram "recyklingu" zasilania

Ten produkt sieciowy umożliwia każdej z podłączonych kamer IP PoE lub bezprzewodowemu punktowi dostępowemu PoE na reset, w określonym przez użytkownika terminie, w każdym tygodniu. Zmniejszy to szansę na awarię kamery IP lub punktu dostępowego w wyniku przepełnienia bufora sieciowego.

image

Funkcje alarmowe „SMTP/SNMP Trap"

Urządzenie IGS-5225-4P2S zapewnia funkcję powiadomień o zdarzeniach, która pomagają w diagnozowaniu nieprawidłowego działania podłączonego urządzenia z powodu braku połączenia sieciowego lub jego ponownego uruchomienia.

image

Skuteczne powiadomienia alarmowe gwarantem lepszej ochrony

Przełącznik IGS-5225-4P2S posiada niezmiernie przydatną funkcję alarmową "Fault Alarm",
która może ostrzec użytkowników, gdy coś jest nie tak z przełącznikami. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na znajdowanie i zdiagnozowanie problemu. Przełącznik PLANET zrobi to za nas. Ta funkcjonalność pomoże działowi IT zaoszczędzić czas.

image

Programowy routing VLAN dla protokołów IPv4 / IPv6 gwarantem skutecznego, bezpiecznego i elastycznego zarządzania danymi warstwy 2.

Aby pomóc użytkownikom zapewniając tym samym jak najlepszy poziom usług sieciowych, urządzenie IGS-5225-4P2S zapewnia nie tylko bardzo wysoką wydajność transmisji danych, wydajne i nowoczesne technologie warstwy 2, ale również użyteczną funkcję programowego routingu VLAN IPv4 / IPv6, która pozwala na krzyżowanie różnych sieci VLAN i różnych adresów IP, co ma na celu zapewnienie bardzo bezpiecznego, elastycznego zarządzania oraz prostego wdrożenia do infrastruktury sieciowej.

Solidne funkcje przełącznika warstwy 2 (L2)

Produkt IGS-5225-4P2S można zaprogramować na zaawansowane funkcje zarządzania przełącznikami, takie jak dynamiczna agregacja portów, sieć VLAN 802.1Q, sieć VLAN Q-w-Q, protokół MSTP, "Loop and BPDU Guard", IGMP i MLD Snooping. Poprzez agregację łączy, przełącznik IGS-5225-4P2S umożliwia działanie szybkiego łącza do połączenia z wieloma portami - do 2 grup magistrali (trunk) po 2 porty na każdą. Co więcej urządzenie w pełni   obsługuje pracę awaryjną (fail-over).

image

Intuicyjne i proste zarządzanie

Aby zagwarantować użytkownikom wydajne zarządzanie, przełącznik IGS-5225-4P2S jest wyposażony w interfejsy zarządzania opartymi na protokołach WWW, Telnet oraz SNMP. Dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania opartemu na przeglądarkach Web, urządzenie IGS-5225-4P2S oferuje łatwe w obsłudze, niezależne od platformy, narzędzie do zarządzania i konfiguracji przełącznika. Obsługa standardowego protokołu SNMP dla przełączników oznacza możliwość sterowania za pomocą dowolnego, standardowego oprogramowania do zarządzania. W przypadku zarządzania za pomocą komend, przełącznikiem można zarządzać za pośrednictwem usługi Telnet. Co więcej, produkt IGS-5225-4P2S oferuje bezpieczne zdalne zarządzanie poprzez obsługę połączeń SSH, SSL i SNMP v3, które szyfrują zawartość pakietów w każdej sesji.

image

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Przełącznik IGS-5225-4P2S oferuje kompleksowe listy kontroli dostępu (ACL) warstwy 2 do warstwy 4 w celu wymuszenia jak najlepszego bezpieczeństwa sieci. Funkcję tą można wykorzystać do ograniczenia dostępu do sieci przez odmawianie pakietów na podstawie źródłowego i docelowego adresu IP, numeru portu TCP / UDP lub zdefiniowanych typowych aplikacji sieciowych. Mechanizm ochronny w tych rozwiązaniach PLANET obejmuje również uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń 802.1x oparte o dany port i adres MAC. Dzięki prywatnej funkcji VLAN można zapobiec komunikacji między portami brzegowymi, aby zapewnić wysoką prywatność danym użytkownika.

Obsługa protokołu Modbus TCP zapewnia elastyczną łączność sieciową dla systemów automatyki przemysłowej

Dzięki obsługiwanemu protokołowi Modbus TCP / IP, przełącznik IGS-5225-4P2S można łatwo zintegrować z systemami SCADA, systemami HMI i innymi systemami gromadzenia danych w halach fabrycznych. Umożliwia to administratorom zdalne monitorowanie informacji operacyjnych tego przemysłowego przełącznika Ethernet, informacji o jego portach i ich stanie komunikacji, dzięki czemu łatwo można uzyskać lepszy nadzór i kontrolę   nad całą fabryką.

Protokół synchronizacji czasu (Time Protocol 1588) dla przemysłowych sieci komputerowych

Przełącznik IGS-5225-4P2S świetnie nadaję się do telekomunikacyjnych i nośnikowych zastosowań Ethernetowych, wspierając dostarczanie usług MEF i synchronizację pakietów dla IEEE 1588 oraz synchronicznego Ethernetu.

image

Elastyczne oraz długodystansowe rozwiązanie służące do poszerzenia zasięgu topologii sieciowej.

Cztery gniazda mini-GBIC wbudowane w przełącznik Gigabit IGS-5225-4P2S obsługują automatyczną detekcję modułu SFP oraz funkcję „Dual Speed" dzięki czemu są kompatybilne z wkładkami SFP    100BASE-FX oraz 1000BASE-SX / LX SFP (Small Form-factor Pluggable) i służą do transmisji danych (Uplink) do kluczowych urządzeń w serwerowni (serwery, centrum monitoringowe) na długim dystansie. Odległość transmisji danych można wydłużyć z 550 metrów na 2 kilometry (światłowód wielomodowy) lub aż do 120 kilometrów (światłowód jednomodowy lub światłowód WDM). Takie przełączniki świetnie sprawdzają się w centrach danych oraz wewnątrz olbrzymich korporacyjnych / przemysłowych infrastrukturach sieciowych.

Inteligentne mechanizmy diagnostyki SFP/SFP+

Przemysłowy przełącznik IGS-5225-4P2S obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która znacznie ułatwia administratorowi sieci łatwe monitorowanie parametrów SFP w czasie rzeczywistym, takich jak wyjściowa / wejściowa moc optyczna, temperatura modułu SFP, prąd polaryzacji lasera i napięcie zasilania wkładki SFP.

image

Specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Port RJ45 10/100/1000Base-T

4 x port RJ45 10/100/1000BASE-T, auto-MDI/MDI-X

Interfejs SFP / mini-GBIC

2 x slot SFP 1000BASE-SX/LX/BX (Port od 5 do 6)

Kompatybilne ze standardem SFP 100BASE-FX

Porty zasilane PoE

4 x port RJ45 802.3at/af z funkcją injektora PoE (Port od 1 do 8)

Port konsolowy

1 x port seryjny RJ45-na-RS232 (115200, 8, N, 1)

Architektura przełącznika

Store-and-Forward

Przepustowość matrycy

12Gbps/non-blocking

Wydajność przełącznika (pakiety na sekundę)

8.928Mpps przy pakietach 64 bajtowych

Tabela adresów MAC

8 000, automatyczne badanie i starzenie się adresów MAC

Bufor danych

4Mb

Kontrola przepływności pakietów

Back Pressure - Half Duplex
IEEE 802.3x Pause Frame - Full Duplex

Max. wielkość ramki pakietów Jumbo

9 000 bajtów

Przycisk Reset

Naciśnięcie < 5 sek.: Restart systemu

Naciśnięcie > 5 sec: Przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych

Odporność na wyładowania statyczne

6KV DC

Obudowa

Metalowa, standard IP40

Montaż

Zestaw do montażu na szynach DIN oraz uchwyt do montażu

Złącza

Zdejmowalny blok terminala 6-pin do wejść zasilania
Pin 1/2 do zasilania 1, Pin 3/4 do alarmu zasilania, Pin 5/6 do zasilania 2

Alarm

Posiada jedno wyjście przekaźnikowe w przypadku awarii zasilania

Zdolność przenoszenia prądu przekaźnika alarmowego: 1A przy zasilaniu DC 24V

Diody LED

System:
Zasilanie 1 (Zielona)
Zasilanie (Zielona)
Awaria zasilania (Czerwona)
Ring (Zielona)
Ring Owner (Zielona)
Dany port RJ45 PoE+ 10/100/1000T:  
Zasilanie PoE w użyciu (Pomarańczowa)

    Łączenie / działanie (Zielona)

Per SFP Interface:
100Mbps Łączenie / działanie (Pomarańczowa)
    1000Mbps Łączenie / działanie (Zielona)

Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.)

50 x 87.8 x 135

Waga

610g

Wymogi zasilania

Podwójne 48~56V DC (Zalecane zasilanie >51V DC dla zasilania urządzeń PoE+)

Zużycie / dyssypacja energii

Maks. 6.2W/26.76BTU (Tryb czuwania)
Maks. 151.8W/520.82BTU (Pełne obciążenie z maks. zasilaniem PoE)

Power Over Ethernet (PoE)

Standard PoE

IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus/PSE

Typ zasilania PoE

End-span

Moc wyjściowa zasilania PoE

Standard IEEE 802.3af
Na dany port RJ45 - 48V~51V DC (w zależności od zasilania wejścia),
max. 15.4W
Standard IEEE 802.3at
Na dany port RJ45 - 51V~56V DC (w zależności od zasilania wejścia),
maks. 36W

Układ pin-ów zasilania

1/2(+), 3/6(-)

Całkowity budżet zasilania PoE

Przy podwójnym zasilaniu wejściowym: 144W maks. (w zależności od zasilania wejściowego)

Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 2 (7W)

4

Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 3 (15.4W)

4

Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 4 (30W)

4

Funkcje przełącznika warstwy 2

Podstawowe interfejsy zarządzania

Przeglądarki Web (protokół HTTP), Telnet, SNMP v1, v2c, port seryjny,

Interfejsy zarządzania z szyfrowaniem / zabezpieczeniami

SSH, SSL, SNMP v3

Zarządzanie portami

Włącz / Wyłącz port

Wybór trybu Auto-negotiation 10/100/1000Mbps dla połączeń Full- lub Half-duplex

Włącz / Wyłącz kontrolę przepływności pakietów

Zarządzanie trybem oszczędzania energii

Status Portu

Tryb Speed Duplex

Status połączenia

Status kontroli przepływności

Status auto-negotiation

Status trunk (wspólnego łącza)

Port Mirroring

TX/RX/both
1 to 1 monitor

VLAN

IEEE 802.1Q tag-based VLAN, do 255 grup VLAN
IEEE 802.1ad Q-in-Q tunneling
Private VLAN Edge (PVE)
MAC-based VLAN
Protocol-based VLAN
Voice VLAN
MVR (Multicast VLAN Registration)
GVRP
Do 255 grup VLAN, spośród 4094 VLAN ID

Agregacja łączy

IEEE 802.3ad LACP / Static Trunk
Obsługa 2 grup 2-portowego trunk (wspólne łącze)

QoS

Klasyfikacja ruchu sieciowego, ścisły priorytet i WRR

8-poziomowy priorytet przełączania

- Numer portu

- Priorytet 802.1p

- 802.1Q VLAN tag

- pole DSCP/TOS w pakiecie IP

IGMP Snooping

IGMP (v1 / v2 / v3) Snooping, do 255 grup multicast
Obsługa trybu IGMP Querier

MLD Snooping

MLD (v1 / v2) Snooping, do 255 grup multicast
Obsługa trybu MLD Querier

Lista kontroli dostępu (ACL)

ACL oparty na adresie IP / MAC
Obsługa do 123 wpisów

Kontrola przepustowości

Kontrola przepustowości danego portu
Ingress: 500Kb~1000Mbps
Egress: 500Kb~1000Mbps

Protokoły SNMP obsługiwane przez MIB

RFC 1213 MIB-II
IF-MIB
RFC 1493 Bridge MIB
RFC 1643 Ethernet MIB
RFC 2863 Interface MIB
RFC 2665 Ether-Like MIB
RFC 2819 RMON MIB (Groups 1, 2, 3 and 9)
RFC 2737 Entity MIB
RFC 2618 RADIUS Client MIB
RFC 2933 IGMP-STD-MIB
RFC 3411 SNMP-Frameworks-MIB
IEEE 802.1X PAE
LLDP
MAU-MIB

Funkcje przełącznika warstwy 3

Interfejs IP

Max. 8 interfejsów VLAN

Tabela routingów

Max. 32 wpisów routingowych

Protokoły routingu

IPv4 software Static Routing
IPv6 software Static Routing

Standardy

Zgodność z regulacjami

FCC Part 15 Class A, CE

Test stabilności

IEC 60068-2-32 (Upadek)

IEC 60068-2-27 (Wstrząsy)

IEC 60068-2-6 (Wibracje)

Zgodność ze standardami

IEEE 802.3 10BASE-T
IEEE 802.3u 100BASE-TX/100BASE-FX
IEEE 802.3z Gigabit SX/LX
IEEE 802.3ab Gigabit 1000T
IEEE 802.3x flow control and back pressure
IEEE 802.3ad port trunk with LACP
IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1p Class of Service
IEEE 802.1Q VLAN tagging
IEEE 802.1X Port Authentication Network Control
IEEE 802.1ab LLDP
IEEE 802.3af Power over Ethernet
IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus
ITU-T G.8032 Ethernet Ring Protection Switching
RFC 768 UDP
RFC 793 TFTP
RFC 791 IP
RFC 792 ICMP
RFC 2068 HTTP
RFC 1112 IGMP v1
RFC 2236 IGMP v2

Warunki pracy

Temperatura

Robocza: -40~75 stopni C
Składowania: -40~85 stopni C

Wilgotność

Robocza: 5~95%

Składowania: 5~95% (bez kondensacji)