• SWITCH PLANET IGS-6325-20S4C4X 20X 1GB BASE-T/4X GIGABIT TP/SFP/4X 10G SFP+ ZARZĄDZALNY L3 10G

Symbol: Z29914
Brak towaru
5169.39
5169.39
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605284028

Zarządzalny przemysłowy przełącznik 10G warstwy 3 dla wymagających infrastruktur sieciowych

IGS-6325-20S4C4X to zarządzalny przemysłowy switch warstwy 3 (L3) PoE+ od PLANET wyposażony w 20 portów RJ-45 10/100/1000BASE-T, 4 dzielone sloty SFP oraz 4 kolejne sloty SFP+ 10G. Wszystko to znajduje się w smukłej, wytrzymałej obudowie o wysokości 1U, co przekłada się na prosty montaż w Twojej 19" szafie Rack.

Dzięki interfejsom 10Gbps Uplink, przełącznik IGS-6325-20S4C4X może obsługiwać bardzo duże ilości danych w bezpiecznej topologii, łącząc się np. z najważniejszymi serwerami w firmie. Matryca przełącznika IGS-6325-20S4C4X obsługuje łączną przepustowość do 128 Gb/s w zakresie temperatur od -40 do 75°C. Znacznie upraszcza to w przyszłości modernizację przemysłowej infrastruktury sieciowej w zakresie stale rosnących przepustowości.

Przyjazna dla użytkownika konstrukcja przełącznika typu "Front Access" ułatwia instalację   okablowania LAN oraz serwisowanie urządzenia, kiedy już znajduje się ono w 19" szafie Rack.

image

Wsparcie dla routingu warstwy 3

Przełącznik IGS-6325-20S4C4X umożliwia administratorowi wygodne zwiększenie wydajności sieci poprzez ręczne skonfigurowanie routingu statycznego VLAN w warstwie 3 IPv4 / IPv6 oraz automatyczne ustawienie ustawień IPv4 OSPFv2 (Open Shortest Path First - OSPF). Protokół OSPF jest dynamicznym, wewnętrznym protokołem routingu dla autonomicznego systemu opartego na stanie łącza. Protokół tworzy bazę danych dla stanu łącza, wymieniając stany łącza między przełącznikami warstwy 3, a następnie używa algorytmu OSPF do generowania ścieżki tabeli na podstawie tej bazy danych.

Rozwiązania bezpieczeństwa sieci minimalizujące ryzyko zagrożenia

Funkcja bezpieczeństwa cybernetycznego zawarta w celu ochrony zarządzania przełącznikami w sieci (o znaczeniu krytycznym) praktycznie nie wymaga żadnego wysiłku czy jakichkolwiek kosztów instalacji / wdrożenia. Aby zapewnić wydajne zarządzanie,
IGS-6325-20S4C4X jest wyposażony w interfejsy do zarządzania konsolą, interfejsy oparte na przeglądarkach Web oraz SNMP.

Dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania opartemu na przeglądarkach Web, produkt IGS-6325-20S4C4X oferuje łatwe w użyciu, niezależne od platformy, narzędzie do zarządzania i konfiguracji. Ponadto przełącznik IGS-6325-20T4C4X obsługuje protokół SNMP i może być zarządzany za pomocą dowolnego oprogramowania do zarządzania opartego na standardowym protokole SNMP. Aby skrócić czas potrzebny na zaznajomienie się z produktem IGS-6325-20S4C4X, producent oferuje również zarządzanie za pomocą komend, podobne do przełączników Cisco, za pośrednictwem Telnet lub portu konsoli, przez co klient nie musi uczyć się nowych poleceń przeznaczonych dla tych przełączników PLANET. To jednak nie koniec, IGS-6325-20S4C4X oferuje zdalne, bezpieczne zarządzanie poprzez obsługę połączeń SSH, SSL i SNMP v3, które mogą szyfrować zawartość pakietów podczas każdego połączenia / sesji.

image

Obsługa protokołu Modbus TCP zapewnia elastyczną łączność sieciową dla systemów automatyki przemysłowej

Dzięki obsługiwanemu protokołowi Modbus TCP / IP, przełącznik IGS-6325-20T4C4X można łatwo zintegrować z systemami SCADA, systemami HMI i innymi systemami gromadzenia danych w halach fabrycznych. Umożliwia to administratorom zdalne monitorowanie informacji operacyjnych tego przemysłowego przełącznika Ethernet, informacji o jego portach i ich stanie komunikacji, dzięki czemu łatwo można uzyskać lepszy nadzór i kontrolę nad całą fabryką.

Protokół synchronizacji czasu (Time Protocol 1588) dla przemysłowych sieci komputerowych

Przełącznik serii IGS-6325 świetnie nadaję się do telekomunikacyjnych i nośnikowych zastosować Ethernet, wspierając dostarczanie usług MEF i synchronizację pakietów dla IEEE 1588 oraz synchronicznego Ethernetu.

image

Redundantne zasilanie AC i DC w celu zapewnienia stabilnej, ciągłej pracy

IGS-6325-20T4C4X posiada zasilacz 100~240V AC i podwójne zasilanie 24~60V DC wykorzystywane jako redundantne zasilanie, aby zagwarantować ciągłą pracę tego urządzenia. Ten redundantny system zasilania został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom zaawansowanych technologicznie urządzeń, wymagających jak najwyższej integralności mocy. Co więcej, dzięki wdrożonemu zasilaniu prądem stałym
24~60 V, przełącznik IGS-6325-20S4C4X może być zastosowany jako wyposażenie sieci   telekomunikacyjnej i umieszczony w prawie każdej wymagającej infrastrukturze sieci.

Wejście / wyjście cyfrowe dla alarmu zewnętrznego

Ten switch pomaga administratorom sieci efektywnie zarządzać siecią, nawet w przypadku nieoczekiwanych sytuacji, zapewniając wejście i wyjście cyfrowe dla zewnętrznego urządzenia / systemu alarmowego na przednim panelu. Wejście cyfrowe może służyć do wykrywania i rejestrowania stanu urządzeń zewnętrznych, takich jak np. czujnik ruchu / włamania. Wyjście cyfrowe, natomiast, może być użyte do wysyłania alarmu, gdy switch serii IGS-6325 ma problem łączności na danym porcie lub wystąpiła awaria zasilania.

image

Skuteczne funkcje alarmowe dla lepszej ochrony

Seria przełączników IGS-6325 obsługuje funkcję Fault Alarm (alarm w przypadku awarii), która może ostrzegać użytkowników, gdy coś jest nie tak ze switchem. Dzięki tej pomocnej funkcji użytkownicy nie będą musieli tracić czasu na znalezienie problemu. Pomoże to zaoszczędzić czas oraz zasoby ludzkie.

image

Redundantny pierścień, szybkie odzyskiwanie danych w krytycznych ważnych zastosowaniach sieciowych

Urządzenie z rodziny IGS-6325 obsługuje technologię redundantnych pierścieni (Redundant Ring) i oferuje potężne, szybkie możliwości samodzielnego odzyskiwania danych, aby zapobiec przerwom w transmisji danych i atakom z zewnątrz. Sprzęt obsługuje i wprowadza / implementuje zaawansowaną technologię ITU-T G.8032 ERPS (Ethernet Ring Protection Switching), protokół Spanning Tree (802.1s MSTP) oraz redundantny system zasilania do sieci automatyki przemysłowej klienta, w celu zwiększenia niezawodności i czasu pracy w trudnych warunkach przemysłowych. W sieci Ring, czas odzyskiwania łącza danych może wynosić nawet 10 ms.

image

Podwójne stakowanie IPv6/IPv4

Obsługując zarówno protokoły IPv6, jak i IPv4, przełącznik IGS-6325-20S4C4X pomaga centrom danych, kampusom uniwersyteckim, firmom telekomunikacyjnym oraz innym w doświadczeniu i przejściu na erę protokołu IPv6 przy jak najniższych nakładach inwestycyjnych, ponieważ obecne urządzenia sieciowe nie muszą być wymienione lub poddawane przeglądom, jeśli skonfigurowana zostanie sieć ustawiona jest sieć Edge IPv6 FTTx.

Solidne funkcje warstwy 2 (L2)

Switch serii IGS-6325 może być zaprogramowany do wykorzystania dostępnych, zaawansowanych funkcji zarządzania przełącznikami, takich jak dynamiczna agregacja łączy portowych, sieć VLAN Q-in-Q, prywatna sieć VLAN, Rapid Spanning Tree Protocol, QoS warstwy 2 do warstwy 4, kontrola przepustowości oraz IGMP Snooping. Poprzez agregację łączącą portów pomocniczych przełączniki serii IGS-6325 umożliwiają obsługę szybkiego łącza szerokopasmowego z wieloma portami światłowodowymi i obsługuje również pracę awaryjną (fail-over).

image

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Produkt serii IGS-6325 oferuje listy kontroli dostępu (ACL) warstwy 2 do warstwy 4, w celu wymuszenia jak najlepszego bezpieczeństwa. Użytkownik może top wykorzystać do ograniczania dostępu do sieci przez odmawianie pakietów na podstawie źródłowego i docelowego adresu IP, portów TCP / UDP lub zdefiniowanych typowych zastosowań sieciowych. Mechanizm ochrony przełącznika obejmuje również autoryzację urządzeń 802.1X opartą o port lub adres MAC. Natomiast, dzięki prywatnej funkcji VLAN można zapobiec komunikacji między portami brzegowymi, aby zapewniając prywatność użytkownika. Administratorzy sieci mogą bez przeszkód tworzyć bezpieczne infrastruktury sieci (np. pod korporacje) przy znacznie mniejszym nakładzie czasu i wysiłku niż wcześniej.

Świetna kontrola ruchu sieciowego

Przełącznik IGS-6325-20S4C4X jest wyposażony w zaawansowane funkcje zarządzania ruchem sieciowym i QoS, które usprawniają usługi połączeń przez operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług internetowych ISP. Funkcje QoS obejmują skrócone klasyfikatory ruchu w warstwie 4 i ograniczenie przepustowości, które są szczególnie użyteczne w przypadku dużej ilości użytkowników, jednostek biznesowych, zastosowań dostawców usług telekomunikacyjnych i sieciowych (ISP). To umożliwia także środowisku przemysłowemu pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych i gwarantuje najlepszą wydajność w transmisji VoIP oraz transmisji wideokonferencyjnych.

Elastyczne rozwiązanie 10Gb Ethernet

Standard Ethernet 10G to olbrzymi krok w ewolucji sieci Ethernet. Każde z gniazd 10G SFP+ zamontowane w przełączniku IGS-6325-20S4C4X obsługuje funkcję Dual-Speed: 10GBASE-SR / LR lub 1000BASE-SX / LX. Dzięki 4-portowemu, łączu Ethernet 10G i dodatkowemu
4-portowemu łączu Ethernet 1G, administrator może teraz elastycznie wybrać odpowiedni moduł SFP / SFP + w zależności od wymaganej odległości lub prędkości transmisji na potrzeby rozszerzenia sieci. Dzięki temu produkt IGS-6325-20S4C4X zapewnia szerokie pasmo Ethernet i wysoką moc obliczeniową. 

Inteligentny mechanizm diagnostyczny SFP

Przełączniki serii IGS-6325 obsługują funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która znacznie ułatwia administratorowi sieci łatwe monitorowanie parametrów modułów SFP w czasie rzeczywistym, takich jak wyjściowa / wejściowa moc optyczna, temperatura modułu SFP, prąd polaryzacji lasera i napięcie zasilania danej wkładki SFP.

image
Port RJ-45 10/100/1000Mbps 4 x port RJ-45 10/100/1000BASE-T, auto-MDI/MDI-X, dzielone z portami od -1 do 4
Interfejs SFP/mini-GBIC 24 x slot SFP 100/1000BASE-X,

Kompatybilny z modułami / wkładami SFP 100BASE-FX
Interfejs SFP+ 4 x slot SFP+ 10GbBASE-SR/LR (Port od 25 do 28)

Kompatybilny z modułami / wkładami SFP+ 1000BASE-SX/LX/BX
Port seryjny 1 x port seryjny RJ45-na-RS232 (115200, 8, N, 1)
Architektura przełącznika Store-and-Forward
Przepustowość matrycy 128Gbps/non-blocking
Wydajność przełącznika (pakiety na sekundę) 95.2Mpps przy pakietach 64 bajtowych
Tabela adresów MAC 16 000, automatyczne badanie i starzenie się adresów MAC
Dzielony bufor danych 32M bitów
Kontrola przepływności Back Pressure - Half Duplex

IEEE 802.3x Pause Frame - Full Duplex
Max. wielkość ramki pakietów Jumbo 10 000 bajtów
Przycisk Reset Naciśnięcie < 5 sek.: Restart systemu

Naciśnięcie > 5 sec: Przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych
Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.) 440 x 200 x 44.5 mm, wysokość 1U
Waga 2.935kg
Diody LED System:

Zasilanie DC 1 (Zielona)

Zasilanie DC 2 (Zielona)

Alarm zasilania (Czerwona)

Port Ring (Zielona)

Ring Owner (Zielona)

Wejście / wyjście cyfrowe (Czerwona)

Dany port RJ-45 PoE+ 10/100/1000T (Port od 1 do 4):

1000Mbps Łączenie / działanie (Zielona)

10/100Mbps Łączenie / działanie (Pomarańczowa)

Dany port interfejs Combo SFP 100/1000Mbps (Port od 5 do 24):

1000Mbps Łączenie / działanie (Zielona)

100Mbps Łączenie / działanie (Pomarańczowa)

Dany interfejs SFP+ 1/10Gbps (Port od 25 do 28):

1Gbps Łączenie / działanie (Zielona)

10Gbps Łączenie / działanie (Pomarańczowa)
Zużycie / dyssypacja energii Przy podłączonym wejściu AC:

Maks. 38.3W / 131.4 BTU

Przy podłączonym wejściu AC:

Maks. 41.4W / 142 BTU
Wymogi zasilania AC AC 100~240V, 50/60Hz 1A
Wymogi zasilania DC DC 24~60V, 2.25A
Wejście / wyjście cyfrowe 2 wejścia cyfrowe (DI):

Poziom 0: -24V~2.1V (±0.1V)

Poziom 1: 2.1V~24V (±0.1V)

Obciążenie wejścia do 24V DC, 10mA max.

2 wyjścia cyfrowe (DO): Otwarty kolektor do 24 VDC, 100 mA
Odporność na wyładowania / impulsy przejściowe 6KV DC
Odporność na wyładowania statyczne 6KV DC
Zarządzanie portami Włącz / Wyłącz port

Wybór trybu Auto-negotiation 10/100/1000Mbps dla połączeń Full- lub Half-Duplex

Włącz / Wyłącz kontrolę przepływności pakietów
Port Status Tryb Speed Duplex

Status połączenia

Status kontroli przepływności

Status auto-negotiation

Status trunk (wspólnego łącza)

TX/RX/Both

Many-to-1 monitor
VLAN 802.1Q tagged VLAN

Q-in-Q tunneling

Private VLAN Edge (PVE)

MAC-based VLAN

Protocol-based VLAN

Voice VLAN

IP Subnet-based VLAN

MVR (Multicast VLAN registration) Do 256 grup VLAN, spośród 4096 VLAN ID

GVRP
Agregacja łączy IEEE 802.3ad LACP/static trunk

Obsługa 14 grup 16-portowego trunk (wspólne łącze)
Spanning Tree Protocol IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol
QoS Oparty na klasyfikacji ruchu sieciowego, ścisłym priorytecie i WRR

8-poziomowy priorytet przełączania

- Numer portu

- Priorytet 802.1p

- 802.1Q VLAN tag

- DSCP/TOS w pakiecie IP
IGMP Snooping IGMP (v1/v2/v3) snooping

IGMP querier mode support

Obsługa do 255 grup 255 IGMP
MLD Snooping MLD (v1/v2) snooping

MLD querier mode support

Obsługa do 255 grup MLD
Listy kontroli dostępu (ACL) ACL oparte o adres IP / MAC

ACL oparte o:

- Adres MAC

- Adres IP

- Typ połączenia Ethernet

- Typ protokołu

- VLAN ID

- DSCP

- Priorytet 802.1p

Do 256 wpisów
Kontrola przepustowości Kontrola przepustowości danego portu:

Ingress: 100Kbps~1000Mbps

Egress: 100Kbps~1000Mbps
Synchronizacja Protokół IEEE 1588v2 PTP (Precision Time Protocol)

- Peer-to-peer transparent clock

- End-to-end transparent clock
Interfejs IP Maks. 128 interfejsów VLAN
Tabela routingów Maks. 128 wpisów routingowych
Protokoły routingu IPv4 hardware static routing

IPv6 hardware static routing

IPv4 OSPFv2 dynamic routing
Podstawowe interfejsy zarządzania Przeglądarki Web (protokół HTTP), Telnet, SNMP v1, v2c, konsola
Interfejsy zarządzania z szyfrowaniem / zabezpieczeniami SSHv2, TLSv1.2, SNMPv3
Protokoły SNMP obsługiwane przez MIB RFC 1213 MIB-II

RFC 1493 Bridge MIB

RFC 1643 Ethernet MIB

RFC 2863 Interface MIB

RFC 2665 Ether-Like MIB

RFC 2819 RMON MIB (Group 1, 2, 3 and 9)

RFC 2737 Entity MIB

RFC 2618 RADIUS Client MIB

RFC 2863 IF-MIB

RFC 2933 IGMP-STD-MIB

RFC 3411 SNMP-Frameworks-MIB

RFC 4292 IP Forward MIB

RFC 4293 IP MIB

RFC 4836 MAU-MIB

IEEE 802.1X PAE

LLDP
Zgodność z regulacjami FCC Part 15 Class A, CE
Zgodność ze standardami IEEE 802.3 10BASE-T

IEEE 802.3u 100BASE-TX/100BASE-FX

IEEE 802.3z Gigabit SX/LX

IEEE 802.3ab Gigabit 1000T

IEEE 802.3ae 10Gb/s Ethernet

IEEE 802.3x flow control and back pressure

IEEE 802.3ad port trunk with LACP

IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1p Class of Service

IEEE 802.1Q VLAN tagging

IEEE 802.1X Port Authentication Network Control

IEEE 802.1ab LLDP

IEEE 802.3ah OAM

IEEE 802.1ag Connectivity Fault Management(CFM)

RFC 768 UDP

RFC 793 TFTP

RFC 791 IP

RFC 792 ICMP

RFC 2068 HTTP

RFC 1112 IGMP v1

RFC 2236 IGMP v2

RFC 2328 OSPF v2

RFC 3376 IGMP v3

RFC 2710 MLD v1

FRC 3810 MLD v2

ITU G.8032 Ethernet Ring Protection Switching

ITU-T G.8032 ERPS Ring

ITU-T Y.1731 Performance Monitoring
Temperatura Robocza dla zasilania DC: -40~75 stopni C

Robocza dla zasilania AC: -10~60 stopni C

Składowania: -40~85 stopni C
Wilgotność Robocza: 5~95%

Składowania: 5~95% (bez kondensacji)