• SWITCH PLANET IGS-824UPT 4X ULTRA POE/2X 1GB/S/2X SFP NIEZARZĄDZALNY PRZEMYSYŁOWY GIGABIT ETHERNET

Symbol: Z31388
Brak towaru
1669.11
1669.11
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605285421

Ultrawydajny switch 802.3bt PoE++ przystosowany do ekstremalnych warunków

Switch PLANET model IGS-824UPT to prosty w instalacji niezarządzalny przełącznik Gigabit Ethernet z 4-ma portami RJ-45 10/100/1000BASE-T, każdym wyposażonym w injector Power over Ethernet Plus Plus (PoE++) IEEE 802.3bt gwarantującym moc do 95W i dużą prędkość transmisji danych dla podłączonego sprzętu. Zasilane produkty mogą się znajdować z dala od źródłowego przełącznika PoE, a za ich stabilność i niezawodność działania dbać będzie rozwiązanie podwójnego źródła zasilania tego produkty PLANET.
Dwa sloty SFP 100/1000BASE-X gwarantują szybką i stabilną transmisję danych [Uplink] dla najważniejszych urządzeń sieciowych danej infrastruktury sieciowej.  Wszystko to i więcej w wytrzymałej metalowej obudowie IP30.

Specjalnie zaprojektowany redundantny systemem zasilania przełącznika pozwala mu pracować niezawodnie, stabilnie i cicho w każdych nawet najbardziej ekstremalnych warunkach, bez spadku wydajności. Całkowity budżet mocy PoE wynosi do 240W umożliwiając podtrzymanie wielu różnych wymagających urządzeń IP, w ekstremalnych warunkach temperatur zewnętrznych w zakresie od -40 do 75 stopni C. 

Wydajne rozwiązanie 802.3bt PoE++ z mocą do 90~95W na port RJ-45.

Dzięki wykorzystaniu przez przełącznik IGS-824UPT standardu IEEE 802.bt PoE++ oraz technologii PoH, to urządzenie sieciowe jest w stanie dostarczyć zasilanie o mocy do 95W wykorzystując wszystkie cztery pary żył standardowego okablowania Ethernet Cat5e/6, aby zapewnić zasilanie i wysoką prędkość transmisji danych dla podłączonego sprzętu PoE. W porównaniu z konwencjonalnym rozwiązaniem PoE 802.3at PoE+ jest to trzykrotnie wyższa moc - idealna do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię sprzętu sieciowego, np:

- Kamery IP PoE z funkcją PTZ
- Komputery dotykowe AIO (all-in-one), terminale dotykowe POS
- Zdalne cyfrowe tablice informacyjne
- Oświetlenie PoE

image

Inteligentne diody LED sygnalizujące zużycie energii PoE w czasie rzeczywistym

Urządzenie IGS-824UPT pomaga użytkownikom w łatwym i efektywny sposób monitorowanie bieżącego stanu zużycia energii PoE za pomocą diod LED. Na przednim panelu przemysłowego przełącznika Gigabit PoE++ znajdują się trzy diody informujące o zużyciu energii na poziomie 80W, 160W i 240W.

image

Możliwość elastycznego zwiększania zasięgu połączenia światłowodowego

Dodatkowe dwa sloty mini-GBIC wbudowane w IGS-824UPT obsługują autodetekcję wkładek SFP i funkcji dual-speed, ponieważ są one wyposażone w moduły światłowodowe 100BASE-FX i 1000BASE-SX/LX. To oznacza, że administrator sieci może elastycznie wybrać odpowiedni moduł SFP w zależności od wymaganej odległości lub prędkości transmisji danych, co ułatwia rozbudowę sieci LAN. Dystans transmisji może zostać zwiększona z 550 metrów do 2 kilometrów (światłowód wielomodowy) lub aż do 10/20/40/60/80/120 kilometrów (światłowód jednomodowy "Simplex"). Doskonale nadają się to do zastosowań na potrzeby połączeń z najważniejszymi przełącznikami lub rozwiązaniami monitoringu na dużych odległościach.

image

Podwójne wejście zasilania dla stabilnej infrastruktury sieciowej o charakterze pracy 24/7

IGS-824UPT posiada wydajny system podwójnego zasilania 48~54V DC, który zwiększa niezawodność i stabilność pracy. Przykładowo, gdy podstawowe źródło energii nie działa, osprzętowa funkcja awaryjnego przełączania zasilania zostanie aktywowana automatycznie, aby utrzymać pracę switcha IGS-824UPT przez 2 źródło zasilania, bez przerw w działaniu sprzętu.

Odporna na ekstremalne warunki konstrukcja

Dzięki metalowej obudowie IP30, przełącznik IGS-824UPT zapewnia wysoki poziom odporności na zakłócenia elektromagnetyczne i przepięcia, które występują w przemysłowych infrastrukturach sieciowych. Produkt posiada również specjalną konstrukcję, w której nie jest potrzebny wentylator chłodzący, dzięki czemu urządzenia jest bardzo cicha. Szeroki zakres obsługiwanych temperatur (od -40 do 75°C), sprawia, iż switch IGS-824UPT może być wdrożony do prawie każdej wymagającej infrastruktury sieciowej.

Niezawodna ochrona

Industrialny switch IGS-824UPT zapewnia ochronę przeciwko wyładowaniom kontaktowym ±6KV DC oraz wyładowaniom w powietrzu ±8KV DC zapewniając ochronę przeciwko wyładowaniom statycznym sieci Ethernet. Produkt cechuje również ochrona przeciwprzepięciowa na poziomie ±6KV, co ma na celu poprawę stabilności działania przełącznika i ochronę sieci użytkowników przed wyładowaniami statycznymi.