• SWITCH PLANET SGS-5220-24P2X 24X 1GB BASE-T/2X 10G SFP ZARZĄDZALNY L2+ GIGABIT ETHERNET

Symbol: Z24012
Brak towaru
3645.34
3645.34
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605280952
Elastyczne rozwiązanie dla przemysłowych sieci gigabitowych W związku z wysokim popytem na gigabitowe sieci oraz Internet rzeczy (IoT - Internet of Things), Planet przedstawił nową serię skalowalnych gigabitowych switchy. Model SGS-5220-24P2X, który spełni potrzeby przedsiębiorstw, dostawców usług telekomunikacyjnych i sieci uczelnianych. Jest to zarządzalny skalowalny switch warstwy 2, który obsługuje protokoły IPv4 / IPv6 oraz sprzętowy statyczny routing w warstwie 3. Switch został wyposażony w 24 porty 10/100/1000 Mb/s z obsługą standardu 802.3at PoE+, 4 sloty Gigabit SFP, 2 sloty 10G SFP+ oraz 2 dodatkowe interfejsy 10G SFP+ do skalowania urządzeń z tej serii. Możliwe jest połączenie maksymalnie 16 urządzeń z 384 portami Gigabit Ethernet PoE+ i 32 slotami 10 Gb/s SFP+, co pozwala na sprawne zarządzanie i dodawanie portów w zależności od potrzeb. Efektywne zarządzanie Seria SGS-5220 zawiera technologię umożliwiającą zarządzanie grupą urządzeń za pomocą jednego adresu IP, co pomaga administratorom w łatwiejszym zarządzaniu całą grupą urządzeń. Technologia skalowania pozwala na korzystanie z urządzeń przeznaczonych do montażu w obudowie razem ze switchami serii SGS-5220 przy zachowaniu niskich kosztów. Wysoce niezawodne możliwości skalowania Dzięki możliwości obsługi dwustronnego ruchu sieciowego na poziomie 40 Gb/s i technologii skalowania, SGS-5220-24P2X zapewnia przedsiębiorstwom, dostawcom usług i operatorom telekomunikacyjnym elastyczną kontrolę nad ilością portów i wydajnością grupy urządzeń. Redundancja wynikająca ze skalowalności urządzeń zapewnia zachowanie integralności danych nawet w sytuacji awarii jednego z urządzeń w grupie. Możliwa jest nawet wymiana urządzeń bez konieczności wyłączania całej grupy, co znacznie upraszcza zadania modernizacyjne w sieciach LAN. Scentralizowane zarządzanie zasilaniem PoE w sieciach Gigabit Ethernet Aby spełnić wysokie wymagania dotyczące zasilania PoE oraz wysokich prędkości transmisji, switch SGS-5220-24P2X obsługuje wydajne technologie IEEE 802.3af PoE (do 15,4 W na port) oraz IEEE 802.3at (do 30 W na port) na wszystkich dostępnych portach. Dzięki temu urządzenie to nadaje się do zasilania telefonów VoIP, kamer IP z diodami IR oraz mechanizmami PTZ, a także szybkoobrotowych kamer z wentylatorami i systemem ogrzewania, które wymagają wyższej mocy zasilania. SGS-5220-24P2X przyczynia się też do zmniejszenia kosztów wdrożenia nowych urządzeń sieciowych poprzez uwolnienie od konieczności montażu nowych gniazdek elektrycznych w pobliżu nowych urządzeń sieciowych. Przesyłanie danych i zasilania odbywa się za pomocą tego samego kabla. Obniża to koszty instalacji i czas potrzebny na wdrożenie. Wbudowane funkcje do zarządzania PoE Zarządzalny switch PoE SGS-5220-24P2X oferuje inteligentne funkcja zarządzania: - PD ALIVE Check - Harmonogram oszczędzania energii - Alarm SMTP/SNMP Trap Event - Harmonogram PoE Inteligentna funkcja Powered Device Alive Check SGS-5220-24P2X jest w stanie monitorować status podłączonych urządzeń w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem polecenia ping. W sytuacji, gdy dane urządzenie przestaje odpowiadać na ping, switch SGS-5220-24P2X zrestartuje port, do którego jest podłączone to urządzenie i przywróci urządzenie do działania. Funkcja ta poprawia niezawodność sieci i zmniejsza ilość obowiązków administratora. Harmonogram oszczędzania energii SGS-5220-24P2X pozwala na stworzenie harmonogramu, który zadba o to, aby podłączone urządzenia PoE resetowały się w określonym czasie każdego tygodnia. W związku z tym zmniejszy się ryzyko przepełnienia bufora i awarii urządzenia. Funkcja SMTP/SNMP Trap Event Alert Chociaż większość rejestratorów NVR lub kamer oferuje funkcje powiadomień e-mail SMTP, SGS-5220-24P2X również umożliwia wysłanie wiadomości, aby pomóc zdiagnozować urządzenia po utracie zasilania lub przerwie w połączeniu sieciowym. Harmonogram PoE, który zapewnia oszczędność energii Poza wykorzystywaniem w sieciach monitoringu IP, SGS-5220-24P2X może być używany do stworzenia dowolnej sieci PoE, w tym sieci VoIP oraz bezprzewodowych sieci LAN. Zgodnie z panującym na całym świecie trendem oszczędzania energii i ochrony środowiska, SGS-5220-24P2X może skutecznie kontrolować bieżące zużycie energii. Funkcja "Harmonogram PoE" umożliwia włączenie lub wyłączenie zasilania PoE w każdym z portów oddzielnie w ustalonych odstępach czasu, co czyni tą funkcję skutecznym narzędziem do oszczędzania energii oraz pieniędzy. Ekonomiczne rozwiązanie do budowy sieci 10 Gb/s 10G Ethernet to wielki skok w ewolucji sieci Ethernet. Dwa sloty 10G SFP+ obsługują technologię Dual-Speed, 10GBase-SR/LR lub 1000Base-SX/LX, co oznacza, że administratorzy mogą elastycznie dobierać odpowiedni transceiver SFP/SFP+ w zależności od odległości lub wymaganej prędkości transmisji. Pomaga to sieciom w małych i dużych przedsiębiorstwach osiągnąć wysoką wydajność 10 Gb/s w ekonomiczny sposób, ponieważ interfejs 10GbE jest zazwyczaj dostępny w switchach warstwy 3, które mogą być zbyt kosztowne dla małych i średnich firm. Rozwiązanie dla sieci IPv6 Obsługa protokołów IPv4 / IPv6, skalowalności oraz wielu funkcji zarządzania przez przyjazny interfejs sprawiają, że seria urządzeń SGS-5220 to najlepszy wybór dla sieci monitoringu IP, sieci VoIP i dostawców usług bezprzewodowych aby wdrożyć standard sieci IPv6. Urządzenia z serii SGS-5220 pomagają także małym i średnim firmom wkroczyć w erę IPv6 przy najniższym całkowitym koszcie - dzieje się tak, ponieważ wymiana dotychczas wykorzystywanych urządzeń działających w oparciu o protokół IPv4 nie jest konieczna. Routing VLAN IPv4 / IPv6 dla bezpiecznego i elastycznego zarządzania Aby pomóc użytkownikom pozostać w czołówce w branży seria urządzeń SGS-5220 nie tylko zapewnia wysoką wydajność transmisji i doskonałe technologie w warstwie 2, ale także funkcje routingu IPv4 / IPv6 VLAN, co pozwala łączyć się z różnymi sieciami VLAN i różnymi adresami IP w celu utworzenia bezpiecznej sieci, elastycznego zarządzania i instalacji o dużym zasięgu. Solidne funkcje warstwy 2 Seria urządzeń SGS-5220 obsługuje zaawansowane funkcje, takie jak dynamic link port aggregation, Q-in-Q VLAN, protokół Multiple Spanning Tree (MSTP) oraz kontrolę pasma QoS warstwy 2 do warstwy 4 oraz IGMP/MLD Snooping. Seria SGS-5220 pozwala na funkcjonowanie szybkich magistral poprzez połączenie wielu portów. Możliwe jest stworzenie do 14 grup po 8 portów. Wysoki poziom bezpieczeństwa Seria SGS-5220 oferuje kompleksową listę kontroli dostępu (ACL) IPv4/IPv6 warstwy 2 do warstwy 4, która zapewnia pełne bezpieczeństwo. Narzędzie to może być wykorzystywane do ograniczania dostępu do sieci poprzez blokowanie pakietów w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP / UDP lub zdefiniowane aplikacje. Mechanizmy bezpieczeństwa zawierają również autoryzację użytkowników i urządzeń 802.1X opartą na portach / adresach MAC. Dzięki funkcji private VLAN można zapobiec komunikacji pomiędzy skrajnymi portami, co zwiększa prywatność użytkowników. Zwiększone bezpieczeństwo i kontrola ruchu Seria urządzeń SGS-5220 obsługuje również funkcje DHCP Snooping, IP Source Guard i Dynamic ARP Inspection, które zapobiegają atakom IP Snooping oraz odrzucają pakiety ARP z nieprawidłowym adresem MAC. Administratorzy mogą teraz budować bezpieczne sieci korporacyjne w krótszym czasie, niż do tej pory. Przyjazne i bezpieczne zarządzanie Aby zwiększyć efektywność działania, zarządzelne switche z serii SGS-5220 zostały wyposażone w konsolę z dostępem przez interfejs sieciowy i SNMP. Dzięki wbudowanemu internetowemu interfejsowi zarządzania, oferują one łatwe w użyciu funkcje konfiguracji opcji systemowych. Switche te obsługują protokół SNMP i mogą być zarządzane przez dowolne oprogramowanie oparte na standardzie SNMP v1 i v2. Tekstowy tryb zarządzania może odbywać się przez Telnet. Ponadto switche oferują bezpieczny zdalny tryb zarządzania, dzięki wsparciu SSH, SSL i SNMPv3, co pozwala na szyfrowanie zawartości pakietów podczas każdej sesji. Elastyczne i rozszerzalne rozwiązanie SGS-5220-24P2X oferuje 4 dodatkowe sloty mini-GBIC SFP, które umożliwiają podłączenie transceiverów światłowodowych 100Base-FX oraz 1000Base-SX/LX SFP (Smart Form-factor Pluggable). Administratorzy mogą dobierać odpowiednie transceivery w zależności od odległości lub wymaganej prędkości transmisji. Odległość może wynosić od 550 m do 2 km (światłowód multi-mode) lub nawet 10/20/30/40/50/70/120 km (światłowód single-mode lub WDM). To rozwiązanie umożliwia stosowanie switcha w centrach danych przedsiębiorstw. Inteligentny mechanizm diagnozy SFP SGS-5220-24P2X obsługuje też funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która umożliwia łatwe monitorowanie parametrów pracy urządzenia SFP/SFP+ takich jak optyczna moc wejściowa/wyjściowa, temperatura, ładunek lasera i zasilanie transceivera w czasie rzeczywistym.
Port RJ45 10/100/1000Base-T 24 x port RJ45 10/ 100/1000BASE-T, Auto-MDI/MDI-X
Interfejs SFP Combo 10/100/1000Mbps 4 x interfejs TP / SFP 10/100/1000Mbps, SFP (Mini-GBIC) obsługa trybu dual oraz DDM 100/1000Mbps, współdzielone z portami od 21 do 24
Port optyczne Uplink 10Gbps 2 x slot SFP+ 1/10GBASE-SR/LR
Stakowalny port optyczny 10Gbps 2 x slot SFP+ 10GBASE-SR/LR
Port seryjny 1 x port seryjny RJ45 (115200, 8, N, 1)
Architektura przełącznika Store-and-Forward
Przepustowość matrycy 128Gbps / non-blocking
Wydajność przełącznika (pakiety na sekundę) 95.2Mpps przy pakietach 64 bajtowych
Tabela adresów MAC 32 000, automatyczne badanie i starzenie się adresów MAC
Bufor danych 4Mb
Kontrola przepływności pakietów Back Pressure - Half Duplex
IEEE 802.3x Pause Frame - Full Duplex
Max. wielkość ramki pakietów Jumbo 9 000 bajtów
Przycisk Reset Naciśnięcie < 5 sek.: Restart systemu
Naciśnięcie > 5 sec: Przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych
Diody LED System:
Zasilanie (Zielona), Zasilanie główne [Master] (Zielona), Zasilanie 1 (Zielona), Zasilanie 2 (Zielona), Wentylator 1 (Zielona), Wentylator 1 (Zielona)

Dany port RJ45 10/100/1000T (Port od 1 do 24):
10/100/1000Mbps Łączenie / działanie (Zielona)
Zasilanie PoE w użyciu (Pomarańczowa)

Dany interfejs SFP Combo 100/1000Mbps (Port od 21 do 24):
1000Mbps (Zielona)
Łączenie / działanie (Pomarańczowa)

Dany interfejs SFP+ 1/10Gbps (Port od 25 do 26):
10Gbps Łączenie / działanie (Zielona), 1Gbps Łączenie / działanie (Pomarańczowa)

Stakowalny interfejs SFP+ 10G (Port od 27 do 28):
Połączenie stakowalne (Zielona)
Łączenie / działanie (Pomarańczowa)
Wymogi zasilania 100~240V AC, 50/60Hz
Zużycie / dyssypacja energii (Pełne obciążenie) 502W / 1712.8 BTU Maks.
Odporność na wyładowania statyczne 6KV DC
Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.) 440 x 300 x 44.5 mm, wysokość 1U
Waga 4887g
Stakowalny port 2 x slot SFP+
Obsługiwana liczba stakowalnych przełączników 16
Stakowalna przepustowość 40Gbps - Full Duplex
Wyświetlacz Stack ID 7-segmentowy wyświetlacz LED (1~9, A~F, 0)
Topologia stakowania Ring / Chain / Back-to-Back
Standard PoE IEEE 802.3af / 802.3at PoE / PSE
Typ zasilania PoE End-span
Moc wyjściowa zasilania PoE Na dany port RJ45 - 56V DC, Maks. 30.8W
Układ pin-ów zasilania 1/2(+), 3/6(-)
Całkowity budżet zasilania PoE 440W (maks.) przy 25°C
380W (maks.) przy 50°C
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 2 (7 Wat) 24
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 3 (15.4 Wat) 24
Max. ilość zasilanych urządzeń klasy 4 (30 Wat) 14
Podstawowe interfejsy zarządzania Konsola RJ45, Telnet, Przeglądarki Web (http), SNMP v1, v2c
Interfejsy zarządzania z szyfrowaniem / zabezpieczeniami SSH, SSL, SNMP v3
Zarządzanie portami Włącz / Wyłącz port
Wybór trybu Auto-negotiation 10/100/1000Mbps dla połączeń Full- lub Half-duplex
Włącz / Wyłącz kontrolę przepływności pakietów
Status Portu Tryb Speed Duplex
Status połączenia
Status kontroli przepływności
Status auto-negotiation
Status trunk (wspólne łącze)
Port Mirroring TX / RX / Both
Many-to-1 monitor
VLAN 802.1Q tagged based VLAN, do 255 grup VLAN
Q-in-Q tunneling
Private VLAN Edge (PVE)
MAC-based VLAN
Protocol-based VLAN
Voice VLAN
MVR (Multicast VLAN Registration)
Do 255 grup VLAN, spośród 4094 VLAN ID
Agregacja Linków IEEE 802.3ad LACP / Static Trunk
Obsługa 14 grup 8-portowego trunk (wspólne łącze)
QoS Klasyfikacja ruchu sieciowego oparta na ścisłym priorytecie i WRR
8-poziomowy priorytet przełączania
- Numer portu
- Priorytet 802.1p
- VLAN 802.1Q tag
- Pole DSCP / TOS w pakiecie IP
IGMP Snooping IGMP (v1 / v2 / v3) Snooping, do 255 grup multicast
Obsługa trybu IGMP Querier
MLD Snooping MLD (v1 / v2) Snooping, do 255 grup multicast
Obsługa trybu MLD Querier
Lista kontroli dostępu (ACL) ACL oparty na adresie IP / MAC
Do 256 wpisów
Kontrola przepustowości Kontrola przepustowości danego portu
Ingress: 500Kb~80Mbps
Egress: 64Kb~80Mbps
Protokoły SNMP obsługiwane przez MIB RFC 1213 MIB-II
RFC 2863 IF-MIB
RFC 1493 Bridge MIB
RFC 1643 Ethernet MIB
RFC 2863 Interface MIB
RFC 2665 Ether-Like MIB
RFC 2737 Entity MIB
RFC 2819 RMON MIB (Grupa 1, 2, 3 and 9)
RFC 2618 RADIUS Client MIB
RFC 3411 SNMP-Frameworks-MIB
IEEE 802.1X PAE
LLDP
MAU-MIB
Power over Ethernet MIB
Interfejs IP Max. 128 interfejsów VLAN
Tabela routingów Max. 32 wpisów routingowych
Protokoły routingu IPv4 hardware Static Routing
IPv6 hardware Static Routing
Zgodność z regulacjami FCC Part 15 Class A, CE
Zgodność ze standardami IEEE 802.3 10BASE-T
IEEE 802.3u 100BASE-TX/100BASE-FX
IEEE 802.3z 1000BASE-SX/LX
IEEE 802.3ab 1000BASE-T
IEEE 802.3x flow control and back pressure
IEEE 802.3ad port trunk with LACP
IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol
IEEE 802.1p Class of Service
IEEE 802.1Q VLAN tagging
IEEE 802.1x Port Authentication Network Control
IEEE 802.1ab LLDP
IEEE 802.3af Power over Ethernet
IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus
RFC 768 UDP
RFC 793 TFTP
RFC 791 IP
RFC 792 ICMP
RFC 2068 HTTP
RFC 1112 IGMP version 1
RFC 2236 IGMP version 2
RFC 3376 IGMP version 3
RFC 2710 MLD version 1
FRC 3810 MLD version 2
Temperatura Robocza: 0~50°C
Składowania: -10~70°C
Wilgotność Robocza: 5~95%
Składowania: 5~95% (bez kondensacji)