• SWITCH PLANET SGS-5240-48T4X 48X 1000T/4X 10GB SFP+ ZARZĄDZALNY L2+

Symbol: Z31002
Brak towaru
2670.58
2670.58
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605285407

Ultrawydajne stakowalne przełączniki dla gigabitowych topologii sieciowych dużych przedsiębiorstw i kampusów

Przełącznik PLANET SGS-5240-48T4X to zarządzany, stakowalny gigabitowy przełącznik warstwy L2+ który zapewnia olbrzymią wydajność, statyczny routing warstwy 3 z interfejsami Uplink 10Gbps. A to wszystko w solidnej, metalowej obudowie. 

Administrator sieci może elastycznie wybrać odpowiednią wkładkę SFP/SFP+ w zależności od wymaganej odległości transmisji lub prędkości transmisji do efektywnego rozbudowania sieci 10G. Ponadto, dzięki matrycy przełącznika 176 Gb/s, SGS-5240-24T4X może obsługiwać bardzo duże ilości danych w bezpiecznej topologii, łącząc się ze szkieletowymi lub wysokowydajnymi serwerami dla dostawców ISP, korporacjami z rozwiązaniami VoIP, zastosowań Multicast, etc.

Niezawodne stakowalne przełączniki

Dwa z portów 10G SFP+ wykorzystywane mogą zostać do połączenia kilku innych przełączników PLANET serii SGS-5240, co pozwala na stworzenie bardzo wydajnej topologii sieciowej. Ponadto ta seria przełączników zapewnia przedsiębiorstwom, dostawcom usług i telekomunikacji elastyczną kontrolę nad gęstością portów, wydajnością łączy uplinkowych oraz stosem przełączników. Seria SGS-5240 może być podłączona z obsługą funkcji redundantnego pierścienia (Redundant Ring), co zapewnia zachowanie integralności danych nawet w przypadku awarii jednego z przełączników w stosie. Można nawet instalować kolejne przełączniki metodą "hot-swap", bez zakłócania pracy sieci, co znacznie upraszcza zadania związane z modernizacją sieci LAN w celu zaspokojenia rosnących potrzeb w zakresie przepustowości.

Zcentralizowane zarządzanie stosem przełączników

Seria urządzeń SGS-5240, pozycjonowana jako przełącznik warstwy L3 dla dużych sieci, obsługuje funkcję stakowania IP, która pomaga administratorom w łatwym konfigurowaniu do 16 przełączników tej samej serii za pomocą jednego adresu IP zamiast podłączania i ustawiania każdego z nich jeden po drugim. Technologia stakowania IP grupuje serię przełączników PLANET SGS-5240 razem, aby umożliwić scentralizowane zarządzanie za pomocą jednego urządzenia, niezależnie od fizycznej lokalizacji lub typu przełącznika, o ile urządzenia są podłączone do tej samej sieci lokalnej.

image

Pełne wykorzystanie możliwości sieci 10Gbps

Cztery gniazda SFP+ wbudowane w serię przełączników SGS-5240 obsługują dual-speed oraz standardy 10GBASE-SR/LR lub 1000BASE-SX/LX. Dzięki 4 portom i wyborem pomiędzy prędkością łącza Ethernet 10Gbps i 1Gbps, administrator może elastycznie wybrać odpowiedni moduł SFP/SFP+ w zależności od wymaganej odległości transmisji lub prędkości do efektywnego rozbudowania topologii sieciowej. Seria urządzeń PLANET SGS-5240 gwarantuje szerokie pasmo i dużą wydajność przetwarzania danych. 

Funkcja Redundant Ring, szybkie odzyskiwanie dla krytycznie ważnych zastosowań sieciowych

Urządzenia serii SGS-5240 obsługują technologię redundantnego pierścienia (Redundant Ring) i charakteryzują się szybką zdolnością do samoczynnego odzyskiwania danych, aby zapobiec przerwom i ingerencjom z zewnątrz. Przełączniki wykorzystują również zaawansowaną technologię ITU-T G.8032 ERPS (Ethernet Ring Protection Switching) i protokół Spanning Tree (802.1s MSTP) w sieci klienta, co zwiększa niezawodność systemu i czas jego pracy w trudnych warunkach. W przypadku prostej sieci pierścieniowej czas przywracania danych może być krótszy niż 50 ms, aby błyskawicznie przywrócić sieć do normalnego działania.

image

Routing VLAN w warstwie 3 IPv4 i IPv6 dla bezpiecznego i elastycznego zarządzania

Przełączniki z rodziny SGS-5240 obsługują funkcję routingu IPv4/IPv6 VLAN, która pozwala na krzyżowanie różnych sieci VLAN i różnych adresów IP w celu uzyskania wysoce bezpiecznego, elastycznego zarządzania i prostszego zastosowania sieciowego.

Wydajny Multicast

Urządzenia należące do serii SGS-5240 obsługują wiele funkcji Multicast. W warstwie 2 mamy takie funkcje jak Snooping IPv4 IGMPv1/v2/v3 i IPv6 MLD v1/v2. Oprócz tego pod dostępem mamy Multicast VLAN Register (MVR), kontrolę odbiornika/nadawcy Multicast oraz detekcję źródeł nielegalnego Multicastu. W zakresie tej funkcjonalności to daje szerokie pole zastosowań.

Solidne funkcje warstwy L2

Te przełączniki mogą być łatwo zarządzane, dzięki funkcjom takimi jak konfiguracja szybkości portów, agregacja portów, VLAN, Multiple Spanning Tree Protocol i kontrola przepustowości. Dodatkowo dostępne mamy opcje tagowania VLAN, Q-in-Q, voice VLAN i protokół GVRP. Agregacja portów w serii przełączników SGS-5240 pozwala na obsługę szybkiego trunk połączonego z wieloma portami. 

image

Skuteczne bezpieczeństwo sieci

Produkty z rodziny SGS-5240 oferują wszechstronną listę kontroli dostępu od warstwy 2 do warstwy 4 (ACL) w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Funkcji tej można używać do ograniczania dostępu do sieci poprzez odrzucanie pakietów na podstawie źródłowego i docelowego adresu IP, portów TCP/UDP lub zdefiniowanych typowych zastosowań sieci. Mechanizm ochrony obejmuje również uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń za pomocą portów 802.1x, adresów MAC oraz stron internetowych. 

Zaawansowana ochrona sieci IP

Z urządzeniem dostęp mamy do takich zabezpieczeń jak DHCP Snooping, IP Source Guard oraz Dynamic ARP Inspection, które zapobiegają atakowi IP Snooping oraz usuwaniu pakietów ARP z nieprawidłowym adresem MAC. Administratorzy sieci mogą tworzyć wysoce bezpieczne rozbudowane sieci dla firm przy znacznie mniejszym nakładzie czasu i pracy niż dotychczas.

Efektywne i bezpieczne zarządzanie

Dla sprawnego zarządzania, seria zarządzalnych przełączników SGS-5240 jest wyposażona w port konsolowy, interfejs zarządzania Web oraz SNMP. 

image
  • Dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania opartego na sieci Web, użytkownik otrzymuje łatwe w użyciu, niezależne od platformy zarządzanie i konfigurację.
  • W przypadku zarządzania opartego na komendach, dostęp do niego można uzyskać za pośrednictwem Telnetu i portu konsolowego.
  • W przypadku standardowego oprogramowania do monitorowania i zarządzania oferuje ono połączenie SNMPv3, które szyfruje zawartość pakietów w każdej sesji w celu bezpiecznego zarządzania zdalnego.

Co więcej, oferowane jest również bezpieczne zarządzanie zdalne poprzez obsługę połączeń SSHv2 i SSLv3, które szyfrują zawartość pakietów podczas każdej sesji.

image

Inteligentne mechanizmy diagnostyki SFP/SFP+

Ta seria przełączników obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która znacznie ułatwia administratorowi sieci łatwe monitorowanie parametrów SFP w czasie rzeczywistym, takich jak wyjściowa / wejściowa moc optyczna, temperatura modułu SFP, prąd polaryzacji lasera i napięcie zasilania wkładki SFP.

image