• SWITCH PLANET XGS-5240-24X2QR 24X 10G SFP+/2X 40G QSFP+ ZARZĄDZALNY L2+ 40G ETHERNET

Symbol: Z29913
Brak towaru
7697.62
7697.62
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Brak towaru
EAN 4711605284332

Potwornie wydajne rozwiązanie sieciowe z przepustowością SFP do 40Gbps dla najbardziej wymagających infrastruktur

Obsługuje funkcję routingu statycznego IPv4/IPv6 warstwy L3, silnik przełączający L2/L4, gwarantując niewiarygodną wydajność dzięki 24 slotom SFP+ 10G oraz 2 slotom 40G QSFP+. Wszystko to w niezwykle smukłej, wytrzymałej obudowie o wysokości 1U, przez co montaż w 19" szafie serwerowej jest niezwykle prosty. Możliwe jest również dodanie do 4 stackowalnych przełączników z łączną ilością 96 slotów SFP+ 10G, co ułatwia i uelastycznia zarządzanie olbrzymimi infrastrukturami sieciowymi. 

image

Przepustowość matrycy przełącznika 640Gbps

Switch XGS-5240-24X2QR wyposażono w 24 sloty SFP+ 10Gbps oraz 2 sloty QSFP+ 40Gbps. Każdy z interfejsów optycznych SFP+ obsługuje funkcję Dual Speed, wkładki SFP+ 10GBASE-SR/LR oraz 1000BASE-SX/LX. Natomiast każdy slot QSFP+ natywnie jest kompatybilny ze standardem modułów QSFP+ 40GBASE-SR/LR oraz czterema trybami Ethernet 10GBASE-SR/LR.  

image

Administrator może elastycznie dobierać odpowiednie moduły / wkładki światłowodowe
w zależności od odległości lub prędkości transmisji, efektywnie rozszerzając sieć 1G/10G/40G. Ponadto, dzięki bardzo wydajnej matrycy 640Gbps, przełącznik XGS-5240-24X2QR z łatwością obsługuje bardzo duże ilości danych w bezpiecznej topologii, łącząc się z np. najważniejszymi serwerami danej firmy.

image

Scentralizowane zarządzanie wieloma przełącznikami

Ustawiony jako główny przełącznik dużej sieci, XGS-5240-24X2QR obsługuje funkcję stackowania adresów IP, która pomaga menedżerom sieci w łatwy sposób skonfigurować do 24 innych przełączników z tej samej serii za pomocą jednego adresu IP zamiast podłączania i ustawiania każdego z nich jeden po drugim.

Technologia "IP stacking" ustawia przełączniki XGS-5240-24X2QR razem w grupy, aby umożliwić scentralizowane zarządzanie za pomocą jednego urządzenia, niezależnie od fizycznej lokalizacji lub typu przełącznika, o ile wszystkie switche są podłączone do tej samej sieci lokalnej.

image

Wysokowydajne stackowanie sprzętowe

Wykorzystując dwa sloty QSFP+ lub SFP+, określone przez użytkownika, podłączyć możemy do 4 przełączników tej samej serii XGS-5240. Daje to przedsiębiorstwom, dostawcom usług internetowych ISP i telekomunikacyjnych wysoką elastyczność w kwestii ilości wymaganych portów, wydajności łączy Uplink etc. Te switche charakteryzuje również wykorzystanie technologii "hot-swap" dzięki której można nawet podłączać lub wymieniać te produkty bez żadnych zakłóceń w działaniu sieci, co znacznie upraszcza zadania związane z modernizacją infrastruktury LAN w celu zaspokojenia rosnących potrzeb wyższych przepustowości.

image

Redundantne zasilanie AC/DC gwarantujące ciągłość i stabilność pracy

XGS-5240-24X2QR jest wyposażony w jeden zasilacz AC 100 ~ 240V i jeden redundantny zasilacz DC 36 ~ 72V, aby zagwarantować ciągłą pracę tego urządzenia. Ten redundantny system zasilania został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom zaawansowanych technologicznie urządzeń, wymagających jak najwyższej integralności mocy. Co więcej, dzięki wdrożonemu zasilaniu DC 36~72 V, przełącznik XGS-5240-24X2QR może być zastosowany jako wyposażenie sieci   telekomunikacyjnej i umieszczony w prawie każdej wymagającej infrastrukturze sieci. 

image

Routing VLAN IPv4/IPv6 dla bezpiecznego oraz elastycznego zarządzania przełącznikiem

Aby pomóc użytkownikom w dostarczaniu jak najlepszych i stabilniejszych usług sieciowych, seria przełączników XGS-5240 zapewnia nie tylko bardzo wysoką wydajność transmisji i zaawansowane technologie warstwy 2 (L2), oferując również funkcję routingu VLAN IPv4 / IPv6, która pozwala na krzyżowanie różnych sieci VLAN / adresów IP w celu zapewnienia jak najbezpieczniejszego, elastycznego i przede wszystkim intuicyjnego do wdrożenia zarządzania przełącznikiem / siecią.

Solidne funkcje przełącznika warstwy 2

Urządzenie XGS-5240-24X2QR można zaprogramować do podstawowych funkcji zarządzania przełącznikami, takich jak dynamiczna agregacja portów, protokół Multiple Spanning Tree (MSTP), kontrola przepustowości QoS warstw L2/L4, IPv4 IGMP Snooping oraz IPv6 MLD Snooping. Sprzęt obsługuje również tagowanie VLAN 802.1Q, funkcje Q-in-Q, Voice VLAN i protokół GVRP. Obsługa agregacji portów pozwala na obsługę wydajnych i szybkich trunk w połączeniu z wieloma portami.

Wydajne i bezpieczne zarządzanie

Aby móc efektywnie zarządzać, przełącznik zarządzany XGS-5240-24X2QR jest wyposażony w interfejsy do zarządzania poprzez interfejs konsolowy, Web oraz SNMP. Dzięki wbudowanemu interfejsowi zarządzania opartemu na przeglądarkach Web, przełącznik oferuje użytkownikom łatwe w obsłudze, niezależne od platformy, narzędzie do zarządzania i konfiguracji sieci. XGS-5240-24X2QR obsługuje standardowy, prosty protokół zarządzania siecią (SNMP) i może być zarządzany za pomocą dowolnego oprogramowania do zarządzania opartego na tych standardach. Co więcej, aby skrócić czas potrzebny na zapoznanie się z zarządzaniem dedykowanym dla tego produktu, XGS-6350-24X4C oferuje interfejs zarządzania oparty na komendach, podobnych do rozwiązań Cisco, za pośrednictwem Telnet lub portu konsolowego. To jednak nie wszystko, przełącznik XGS-5240-24X2QR oferuje również możliwość bezpiecznego zarządzania zdalnego poprzez obsługę połączeń SSH, które szyfruje zawartość pakietów podczas każdej sesji.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Switch XGS-5240-24X2QR oferuje kompleksowe listy kontroli dostępu (ACL) warstwy 2 do 4 dla jak najwyższego bezpieczeństwa. Switch może być używany do ograniczania dostępu do sieci poprzez odmowę dostępu do pakietów na podstawie źródłowego i docelowego adresu IP, portów TCP/UDP lub zdefiniowanych typowych aplikacji sieciowych. Mechanizm ochrony obejmuje również uwierzytelnianie klientów i urządzeń 802.1x w oparciu o dany port lub adres MAC. Jeśli chodzi o funkcję prywatnej sieci VLAN, komunikacja pomiędzy portami brzegowymi jest chroniona dla zapewnienia prywatności klientów. XGS-5240-24X2QR posiada również funkcje DHCP Snooping, Option 82 ARP Guard oraz Anti-ARP Scanning, aby uniemożliwić danemu adresowi IP atakowanie i odrzucanie pakietów ARP z nieprawidłowym adresem MAC.

Dzięki powyższym funkcjom administratorzy sieci mogą tworzyć wysoce bezpieczne infrastruktury sieciowe dla firm przy znacznie mniejszym nakładzie czasu i pracy niż dotychczas.

Inteligentne mechanizmy diagnostyki SFP+/QSFP+

Ta seria przełączników obsługuje funkcję SFP-DDM (Digital Diagnostic Monitor), która znacznie ułatwia administratorowi sieci łatwe monitorowanie parametrów SFP w czasie rzeczywistym, takich jak wyjściowa / wejściowa moc optyczna, temperatura modułu SFP, prąd polaryzacji lasera i napięcie zasilania wkładki SFP.

Interfejs SFP+ 24 x slot SFP+ 10GBASE-SR/LR

Kompatybilny z modułami / wkładami SFP+ 1000BASE-SX/LX/BX
Interfejs QSFP+ 2 x slot QSFP+, każdy obsługujący 40G Ethernet oraz cztery tryby 10GBASE-SR/LR Ethernet
Port do zarządzania (MGMT) 1 x port RJ-45 10/100/1000BASE-T
Port seryjny 1 x port seryjny RJ45-na-DB9 (9600, 8, N, 1)
Port USB 1 x port USB 2.0
Architektura przełącznika Store-and-forward
Przepustowość matrycy 640Gbps/non-blocking
Wydajność przełącznika (pakiety na sekundę) 476Mpps
Tabela adresów MAC 32 000, automatyczne badanie i starzenie się adresów MAC
Dzielony bufor danych 32M bajtów
Kontrola przepływności Back Pressure - Half Duplex

IEEE 802.3x Pause Frame - Full Duplex
Max. wielkość ramki pakietów Jumbo 9 000 bajtów
Diody LED System:

Zasilanie AC/DC/Zarządzanie/System (Zielona)

Dany Interfejs SFP+ 1/10G: Łączenie / działanie (Pomarańczowa / Zielona)

Dany interfejs QSFP+ 40G: Łączenie / działanie (Zielona)
Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.) 440 x 318 x 44.6 mm, wysokość 1U
Waga 4.3kg
Zużycie / dyssypacja energii 75W / 210 BTU (Pełne obciążenie)
Wymogi zasilania AC: 100~240V, 50/60Hz

DC: 36-72V
Wentylator(y) 3
Protokoły routingu IPv4 Static routing

IPv6 Static routing
Tabela routingów 64 wpisów
DHCP DHCP client

DHCP server, default route

DHCP relay
Zarządzanie portami Włącz / Wyłącz port

Wybór trybu Full-Duplex dla połączeń 1G oraz 10Gbps

Włącz / Wyłącz kontrolę przepływności pakietów

Włącz / Wyłącz kontrolę przepustowości

Wykrywanie pętli sprzężenia zwrotnego portu
Port Status Tryb Speed Duplex

Status połączenia

Status kontroli przepływności

Status auto-negotiation
VLAN 802.1Q tag-based VLAN, do 4000 wpisów VLAN

802.1ad Q-in-Q (VLAN stacking)

GVRP for VLAN management

Private VLAN Edge (PVE) supported

Protocol-based VLAN

MAC-based VLAN

IP subnet VLAN
Kontrola przepustowości TX/RX/both
Agregacja łączy IEEE 802.3ad LACP/static trunk

Obsługa 12 grup 8-portowego trunk (wspólne łącze)
QoS 8-poziomowy priorytet przełączania na wszystkich portach przełącznika

Oparty na klasyfikacji ruchu sieciowego, ścisłym priorytecie i WRR:

- IEEE 802.1p CoS/ToS

- IPv4/IPv6 DSCP

- Port-based WRR
Multicast IPv4 IGMP v1/v2/v3 snooping

IGMP Querier mode support

Ipv6 MLD v1/v2 snooping

MLD Querier mode support

Multicast VLAN Register (MVR)
Listy kontroli dostępu (ACL) Standardowe oraz rozszerzone

IP-based ACL/MAC-based ACL

Time-based ACL
Do 4000 wpisów (3K Ingress; 1K Egress)
Zabezpieczenia Izolacja danego portu

Obsługa IP + MAC + wiązanie portów

Identyfikacja i filtrowanie ACL na bazie L2/L3/L4

Broni przed atakami DOS lub TCP

Tłumienie nadawania, multicast i nieznanego pakietu Unicast

DHCP Snooping, DHCP Option 82

Kontrola uprawnień linii poleceń w oparciu o poziomy użytkownika
Uwierzytelnianie Kontrola dostępu do sieci w oparciu o port IEEE 802.1x

Uwierzytelnianie AAA: TACACS+ oraz IPv4/IPv6 poprzez RADIUS
Podstawowe interfejsy zarządzania Przeglądarki Web (protokół HTTP), Telnet, SNMP v1, v2c, port seryjny (konsola)
Interfejsy zarządzania z szyfrowaniem / zabezpieczeniami SSH, SSL, SNMPv3
Protokoły do zarządzania przełącznikiem Obsługa protokołów IPv4 oraz IPv6

Obsługuje kontrolę bezpieczeństwa IP użytkownika dla SNMP IPv4/IPv6 SNMP

MIB oraz TRAP

TFTP IPv4/IPv6

NTP IPv4/IPv6

RMON grupy 1, 2, 3, 9

Obsługuje autoryzację RADIUS dla nazwy użytkownika i hasła Telnet IPv4/IPv6 SSH IPv4/IPv6

RADIUS

CLI, port seryjny (konsola), Telnet

SNMPv1, v2c, v3

Syslog IPv4/IPv6

TACACS+
Protokoły SNMP obsługiwane przez MIB RFC 1213 MIB-II

RFC 1215 Internet Engineering Task Force

RFC 1271 RMON

RFC 1354 IP-Forwarding MIB

RFC 1493 Bridge MIB

RFC 1643 Ether-like MIB

RFC 1907 SNMPv2

RFC 2011 IP/ICMP MIB

RFC 2012 TCP MIB

RFC 2013 UDP MIB

RFC 2096 IP forward MIB

RFC 2233 if MIB

RFC 2452 TCP6 MIB

RFC 2454 UDP6 MIB

RFC 2465 IPv6 MIB

RFC 2466 ICMP6 MIB

RFC 2573 SNMPv3 notification

RFC 2574 SNMPv3 VACM

RFC 2674 Bridge MIB Extensions
Zgodność z regulacjami FCC Part 15 Class A, CE
Zgodność ze standardami IEEE 802.3z Gigabit 1000BASE-SX/LX

IEEE 802.3ae 10Gb/s Ethernet

IEEE 802.3x flow control and back pressure

IEEE 802.3ad port trunk with LACP

IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol

IEEE 802.1p Class of Service

IEEE 802.1Q VLAN tagging

IEEE 802.1X port authentication network control

IEEE 802.1ab LLDP

RFC 768 UDP

RFC 793 TFTP

RFC 791 IP

RFC 792 ICMP

RFC 2068 HTTP

RFC 1112 IGMP v1

RFC 2236 IGMP v2

RFC 3376 IGMP v3

RFC 2710 MLD v1

FRC 3810 MLD v2
Temperatura Robocza: 0~50 stopni C

Składowania: -40~80 stopni C
Wilgotność Robocza: 5~95%

Składowania: 5~95% (bez kondensacji)