• UPS RACK 19" POWERWALKER LINE-INTERACTIVE 3000VA 8X IEC, 1X IEC/C19 OUT, RJ1 (USZKODZONE OPAKOWANIE)

Symbol: Z13538UO
2632.20
2632.20
szt.
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność poniżej 20szt
EAN Z13538UO

PowerWalker VI 3000 RT HID to zaawansowany UPS zaprojektowany z myślą o szerokiej gammie zastosowań, przeznaczony zarówno do rozwiązań serwerowych w szafach 19", a także przy użyciu specjalnych podstawek, może z powodzeniem być używany w biurze. Przemyślany w taki sposób aby maksymalnie ułatwić użytkownie, nawet nieobeznanemu użytkownikowi, posiada wiele ułatwień oraz pomocy, pozwalających pracować bez obaw i ze stałą kontrolą nad sprzętem.

 

image

Z UPSem PowerWalker nie musisz już obawiać się utraty zasilania w sieci, gdyż kiedy tylko zabraknie prądu urządzenie dzięki wyspecjalizowanym układom, natychmiastowo zmienni tryb pracy  na zasilanie z baterii, przełączenie źródła zasilania będzie całkowicie nieodczuwalne dzięki czemu możesz kontynuować swoją pracę bez przeszkód, a jedyną oznaką zmiany trybu będzie sygnał dźwiękowy.

image

Urządzenie świetnie nadaje się zarówno do zastosowań w biurze, jak i domu, pozwoli dokończyć pracę, spotkanie internetowe, czy oglądanie ulubionego filmu. Ogromna wydajność urządzenia, będąca zasługą precyzyjnego i starannego wykonania w nowoczesnej technologii, zapewnia możliwość podłączenia wielu urządzeń bez obaw o przeciążenie, oznacza to oszczędność miejsca i pieniędzy które musielibyśmy poświęcić na wiele, gorszej jakości, urządzeń.

Producent przewidział nawet najbardziej nieprawdopodobne sytuacje zapewniając nam dostęp do podłączonych urządzeń niezależnie jak trudna jest sytuacja, wiemy że nie poniesiemy strat ze względu na brak prądu i paraliż naszych działań. Dzięki UPSowi nasze urządzenie będzie zawsze kiedy go potrzebujemy.

Produkt zapewni kompleksową ochronę twoich urządzeń, a szeroka gamma akcesoriów pozwoli dowolnie dostosowywać go do swoich potrzeb. Zwiększ długość podtrzymywania zasilania dzięki BatteryPackowi, monitoruj temperaturę i wilgotność dzięki EMD, zarządzaj urządzeniem przez sieć LAN, i wiele innych. Przygotuj urządzenie idealnie dostosowane do swoich potrzeb i wymagań.

image

Dzięki zastosowaniu wyświetlacza LCD i prostej obsłudze, użytkowanie UPSa jest proste i przyjemne, a monitorowanie pracy urządzenia jeszcze łatwiejsze. Ekran można dowolnie obracać, dzięki czemu wszystkie informacje są widoczne już na pierwszy rzut oka. Przejrzyste oznaczenia i świetnie napisana instrukcja pozwolą z łatwością odczytywać wszelakie parametry, nie musisz już zaglądać do instrukcji, za każdym razem kiedy masz wątpliwości.

Wykonanie w technologii Line-Interactive

Dzięki zastosowaniu technologii Line-Interactive wspieranej układem AVR, VI 3000 RT HID jest w stanie, znacznie poprawić jakość napięcia wyjściowego, dzięki czemu podłączone urządzenie powinno działać bez niepotrzebnych zakłóceń i przestojów. Krótki czas przełączania, wynoszący standardowo 2-6 ms, zapewni że nawet wrażliwsze urządzenia nie odczują nagłego zaniku prądu. Nie ryzykujemy wyłączenia się urządzenia, nieprawidłowego działania czy nawet trwałego uszkodzenia jak w UPSach w technologii offline.

image

Na wyjściu podczas pracy na baterii urządzenie generuje pełną sinusoidę, będąca wynikiem wzajemnego współdziałania układów, mających na celu wyeliminowanie problemów, związanych z kiepską jakością dostarczanego prądu, których wynikiem są nieprawidłowo działające urządzenia.

image
image

Wsparcie dla USB HID

Posiadaj pełną kontrolę nad stanem urządzenia dzięki wsparciu dla USB HID, który jest podstawowym sterownikiem do monitorowania statusu urządzeń w najpopularniejszych systemach (Windows, Linux, Mac OS), dzięki temu komunikacja z urządzeniem jest łatwa i bezproblemowa. Port USB HID umożliwia komunikacje z podłączonymi urządzeniami bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Po podłączeniu do naszego komputera, mamy możliwość, zarządzania zasilaniem w podobny sposób, w jaki jest to możliwe na laptopie.

Długi czas podtrzymywania

W modelu VI 3000 RT HID umieszczono aż 6 baterii o pojemności 9Ah każda, dzięki temu w sytuacji zaniknięcia energii energetycznej, mamy pełno czasu na dokończenie i zachowanie naszej pracy, a inne urządzenia będą mogły pracować nieprzerwanie aż do powrotu zasilania w budynku

 

Jeżeli zaistnieje taka potrzeba mamy możliwość rozbudowania UPS o dodatkowy zestaw baterii (BP P72R-12x9Ah) czyli BatteryPacka który zwiększy długość pracy naszego urządzenia po utracie zasilania. Podłączenie takiego modułu jest wyjątkowo proste i wymaga tylko jednego kabla, żadnego skomplikowanego montażu czy otwierania urządzenia, wystarczy połączyć oba urządzenia kablem i gotowe !

image

Ogrom portów

UPS może zasilać wiele urządzeń naraz dzięki aż 8 wyjściom IEC C13 i jednemu IEC C19, dodatkowo wyjścia są programowalne podzielone na dwie grupy a każdej można przypisać inne ustawienia, dzięki czemu mamy możliwość lepszego zarządzania dystrybucją prądu z UPS, np. odcinając zasilanie z mniej krytycznego systemu po określonym stopniu rozładowania UPS, aby ważniejsze systemy były podtrzymywane dłużej, albo też zasilając tylko określoną sekcję podłączonych urządzeń.

Dodatkowo, zamontowane są dwa porty RJ-11 (wejście/wyjście)  chroniące przed przepięciami na linii Ethernet, a tym samym uszkodzeniem podłączonego do naszego urządzenia np. telefonu VoIP.

 (Porty znajdujące się w urządzeniu to porty RJ45 10/100 Mbs FastEthernet)

image

Komunikacja z urządzeniem może również odbyć się przez port RS-232 który przekazuje informację z urządzenia, na odpowiednie styki, tak aby skomunikować się z odbiornikiem. W ten sposób do odbiornika przekazywane są dane o działaniu UPSa.

image

Port EPO umożliwiający awaryjne odłączenie zasilania od wszystkich urządzeń podłączonych do UPS, można np. zintegrować go z systemem awaryjnego wyłączenia prądu w budynku i w razie zaistnienia sytuacji awaryjnej, wymagającej wyłączenia potencjalnych źródeł energii, odłączyć prąd w całym budynku włączając w to UPSa.

Oszczędność energii i stabilność

UPS posiada również specjalny tryb oszczędzania energii, zmniejszając pobór prądu na potrzeby własne, oszczędza nasze pieniądze i wspiera dbanie o naszą planetę.
Skuteczność energetyczna urządzenia przy pełnym obciążeniu wynosi aż 95% co plasuje sprzęt w czołówce tego typu urządzeń.

Wysoki współczynnik mocy (power factor- PF) na poziome 0.9 zapewni cię że, niemalże cała moc pozorna zostanie oddana w postaci mocy wyjściowej. Dzięki temu maksymalna moc podłączonych urządzeń może wynieść nawet do 2700W przy mocy pozornej 3000 VA. Wiele urządzeń gorszej jakości próbuje oszukać użytkownika, podając wysokie wartości mocy pozornej, ale współczynnik PF jest w tych urządzenia niski, co przekłada się na o wiele mniejszą moc rzeczywistą.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i wysokiej jakości wykonania, produkt jest zgodny z Energy Star nadawanym przez Agencję Ochrony Środowiska w USA, dzięki czemu możesz mieć pewność że zakupując tego UPSa dbasz o środowisko.

image

Jeszcze więcej możliwości

UPSy z serii RT HID oferują wsparcie dla agregatorów prądotwórczych przyjmując częstotliwość w przedziale od 40 Hz do 70 Hz i dystrybuując ją w bardziej odpowiedniej dla większości urządzeń częstotliwości 50 Hz. Osłaniasz w ten sposób wrażliwe urządzenia, od nieprawidłowego działania podczas pracy z generatorem i zapewniasz im idealny prąd potrzebny do ich pracy.

image
image

Jeżeli zarządzanie urządzeniem prze USB HID daje za mało możliwości, producent dostarczył dedykowane oprogramowanie (WinPower)  zapewniające jeszcze więcej opcji konfiguracji. Oprogramowanie jest dostępne na każdy popularny system operacyjny, w wielu wersjach językowych, w tym w Polskiej, zapewnia takie opcje jak:

  • Możliwość monitorowania wielu urządzeń na raz
  • Wykresy analizy mocy, historie danych UPS i jej wykres (napięcie, częstotliwość, obciążenie, naładowanie baterii)
  • Powiadamianie użytkownika przy pomocy maila, sms, dźwięku
  • Ochrona dostępu hasłem, dostęp zdalny
  • Możliwość ustawienia harmonogramu włączenia i wyłączenia, przeprowadzania testów baterii i kontroli gniazd

Urządzenie można stosować zarówno dzięki specjalnym nóżką jako standardowego Towera
(W pozycji pionowej) jak i umieścić w szafie Rack 19" o szerokości 2U i głębokości minimum 800 mm.

image

Jeżeli istnieje taka potrzeba można zmienić nominalne napięcie wyjściowe na 220/230/240 V,
a, funkcja zimnego startu pozwala np. uruchomić komputer, nawet jeżeli zasilany jest on jedynie z UPSa, pozwala to uniknąć paraliżu twoich działań, kiedy potrzebujesz mieć dostęp do komputera gdy akurat w budynku zabraknie prądu.

W zestawie:

- podstawki pod UPS
- uszy rack
- przewód zasilający
- płyta CD z dodatkowym oprogramowaniem
- zestaw instrukcji

 Akcesoria:

- Szyny montażowe 19"         (10120529 | Z13547)
- Karta NMC                                      (10120517 | Z13546)
- Karta AS400 2                                 (10120527 | Z14089)
- EMD dla karty NMC                     (10120545 | Z14578)
- ATS                                                    (10120543 | Z13561)
- Battery Pack                                   (10134012 | Z20403)
- Akumulator Żelowy 7Ah           (91010090 | Z22505)
- Akumulator Żelowy 9Ah           (91010091 | Z22507)
- MSU/PDU Tower                         (10120500 | Z13558)
- MSU/PDU IEC                                (10133000 | Z27588)
- MSU/PDU Rack                             (10120501 | Z13557)