• SWITCH LANBERG DSP2-1008-12V 8X 1GB/S NIEZARZĄDZALNY GIGABIT ETHERNET DESKTOP 12V

Symbol: Z29442
88.46
88.46
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność powyżej 100szt
EAN 5901969424171

Zamówienia telefoniczne 85 742 23 03

Lanberg DSP2-1008 to niewielkich rozmiarów niezarządzalny desktopowy przełącznik, wyposażony w 8 portów Gigabit Ethernet. Urządzenie jest niewielkie i poręczne oraz działa na zasadzie Plug&Play. Przełącznik zapewnia wsparcie funkcji przełączania dla 8 portów RJ-45 10/100/1000 Mbps wraz z automatyczną negocjacją połączenia oraz obsługą MDI-MDIX.

Cechą charakterystyczną różniącą serię DSP1 a DSP2 jest zastosowanie uniwersalnego zasilania 12 V, stosowanego w wielu innych urządzeniach z zakresu monitoringu, CCTV, alarmów, zabezpieczeń oraz IT. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik końcowy, ISP czy instalator nie jest zmuszany do wykorzystywania fabrycznego zasilacza, co pozwala mu na pełną dowolność na sposób, w jaki zostanie poprowadzone zasilanie do przełącznika z wykorzystaniem tego napięcia. Korzyści płynące z stosowania 12 V to m.in.:


- Za pomocą przejściówki / splittera z wtykiem Jack 12 V switch DSP2 może zostać zasilony systemem PoE klienta wraz z dostarczaniem danych. W tym celu należy użyć innego przełącznika lub urządzenia, które obsługuje standard pasywnego PoE z przesyłaniem zasilania 12 V oraz podłączyć jeden z jego portów LAN kablem Ethernet do przejściówki. W przypadku braku takiego portu w urządzeniu zasilającym należy użyć dodatkowo PoE injectora. Gniazdo wyjściowe RJ-45 splittera należy podłączyć przewodem do portu DSP2, a wyjście Jack do wejścia zasilania przełącznika (średnica 5.5 * 2.1 mm). Pozwala to na oszczędność, unifikację i zastosowanie rozwiązania w trudno dostępnych miejscach przesyłając dane i zasilanie tym samym kablem Ethernet.

- Napięcie 12 V jest obecne w instalacjach alarmowych i starszych rozwiązaniach CCTV. W takich przypadkach stosuje się zbiorcze zasilanie, co eliminuje konieczność użycia dodatkowego zasilacza oraz pozwala na łatwą wymianę głównego modułu w przypadku awarii,

- Na rynku istnieje wielu producentów oferujących zasilacze buforowe 12 V oferujące kabel z złączką jack. Takie małe urządzenia zapewniają zasilanie małych urządzeń jak routery i przełączniki. 12 V zastosowane w serii DSP2 umożliwia podłączenie wszelkiej maści zasilaczy buforowych celem podtrzymania pracy urządzenia po zaniku prądu,

- Zwiększona stabilność pracy oraz lepsza efektywność prądowa urządzenia poprzez zastosowanie wyższego napięcia.


Switch Lanberg idealnie sprawdza się w domowych warunkach, dzięki bardzo małym rozmiarom oraz zastosowaniu cichego chłodzenia. Czarna kolorystyka oraz elegancka smukła obudowa, sprawiają że urządzenie pasuje do niemal każdego wnętrza. Urządzenie jest przystosowane do zastosowań biurowych, w tym SOHO oraz SMB. Przełącznik zapewnia też odpowiednią wydajność, spełniającą wymagania stawiane przez użytkowników w segmencie przełączników.

Funkcja automatycznego rozpoznawania i adaptacji do typu podłączanego kabla sieciowego (prostego lub skrosowanego), eliminuje konieczność stosowania tylko jednego rodzaju okablowania, jak również portów typu uplink, pozwalając na jednoczesną redukcję niepotrzebnych kosztów. Przełącznik wspiera tryb half-duplex oraz full duplex dla połączeń między urządzeniami. Funkcja Flow control pozwala za to, na kontrolę przepływu danych unikając w ten sposób zatoru na porcie w przypadku, gdy jedno z urządzeń odbiorczych nie jest w stanie odebrać wystarczającej ilości otrzymywanych danych.

Przełącznik Lanberg to gwarancja połączenia wysokiej jakości, automatyzacji i szeregu funkcjonalności, zapewniających działanie urządzenia bez nadmiarowej ingerencji użytkownika.

Cechy oraz funkcjonalności:

- 8 portów RJ-45 10/100/1000 Mbps z funkcją automatycznej negocjacji połączenia,
- Plug-and-play - urządzenie nie wymagające jakiejkolwiek dodatkowej konfiguracji,
- Wsparcie funkcjonalności MDI/MDIX, MAC-learning, MAC-aging,
- Funkcja kontroli przepływu danych (flow control): back pressure @ half-duplex oraz IEEE 802.3x @ full duplex,
- Topologia: Gwiazda,
- Protokół: CSMA/CD,
- Obsługa tablicy adresów MAC: 4K,
- Przepustowość przełączania: 16 Gbps,
- Pasywne chłodzenie zapewniające cichą pracę przełącznika,
- Otwory do montażu naściennego.

Interfejs:

- Zasilacz: zewnętrzny (AC: 100-240 V, 50/60 Hz, 0.3 A; DC: 12 V, 0.5 A)
- Pobór prądu: max. 4.53 W,
- Diody LED sygnalizujące pracę zasilacza: Zasilanie, porty LAN (Link/ACT),
- Wymiary: 89 x 137 x 28 mm.